Pimax’ın Yeni Gözlüğü Pimax Crystal Fiyatlandırıldı Ve Varjo’nun Ultra-Sonkullanıcı Aero Gözlüğüne Rakip Olarak Planlanıyor

2.400$'lık Pimax "12K" QLED, ultra yüksek çözünürlük ve ultra geniş 240° diyagonal görüş alanı hedeflerken, her ikisini de düşürerek sunuyor

2 dakika, Okuma Süresi

Pimax bugün, Pimax Crystal adında şirketin yakında piyasaya çıkacak olan Pimax “12K” QLED gözlüğüne büyük ölçüde benzeyen, ancak birkaç özelliği azaltılmış ve düşük bir fiyatla yenigözlüğünü duyurdu. Fiyatı 1.900 dolardan daha düşük olmasına rağmen, gözlüğü hala “ultra sonkullanıcı” kategorisine sokarak Varjo’nun Aero kulaklığına doğrudan bir rakip olarak konumlandırıyor.

Pimax Crystal

Pimax asıl patlama yapacak ürünleri olan “12K” QLED gözlüklerini sunmalarına 6 ay varken o VR gözlüğünden önce yeni yılın üçüncü çeyreğinde çıkartacaklarını belirttikleri yeni bir gözlük tanıttı.

Pimax Crystal aynı iddialı özelliklerin çoğuna asllında sahip: PC uyumluluğu ile bağımsız işleme, göz izleme, ultra yüksek çözünürlük, WiGig kablosuz modül desteği, yüksek yenileme hızı, içten dışa izleme ve daha fazlası. Onu daha pahalı olan kardeşinden ayıran şey, biraz daha düşük çözünürlük ve daha düşük görüş alanı olacak.

2.400$’lık Pimax “12K” QLED, ultra yüksek çözünürlük ve ultra geniş 240° diyagonal görüş alanı hedeflerken, her ikisini de düşürerek sunuyor, ancak 120° diyagonal alana sahip çok yüksek bir 42PPD’yi koruduğunu iddia ediyor. -view veya 140° görüş alanına sahip 35PPD—gözlüğün benzersiz özelliklerinden biri olan değiştirilebilir lensler sayesinde seçim kullanıcıya ait olacak.

1.900 $ fiyatla satışa sunulan bu yeni ürün, Varjo’nun 2.000 $’lık (ancak kontrolörleri veya gerekli izleme baz istasyonlarını içermeyen) ultra spnkullanıcı Aero gözlüğü ile doğrudan rekabet etmek istiyor gibi görünüyor. Öte yandan firma, bu yeni gözlüğün 1.900 $ fiyat noktasında gözlüğün izlenen kontrolörleri ve kutudan dışarı doğru izlemeyi içereceğini söylüyor.

Piyasaya sürüldüğünde isteğe bağlı 200 dolarlık SteamVR İzleme ön yüzü sunulacak ve şirket, fiyat ve kullanılabilirlik açıklanmamasına rağmen renk geçişi için bir stereo kamera ön yüzü üzerinde çalıştığını söylüyor.

QLED Gözlük, Pimax Crystal özellikleri:

pimax'ın yeni gözlüğü pimax crystal fiyatlandırıldı ve varjo'nun ultra-sonkullanıcı aero gözlüğüne rakip olarak planlanıyor

Yorum yazın

TeknoVR