NVIDIA CloudXR 3.0 Güncellemesi ile Çift Yönlü Ses Desteği Aldı

2 Okuma Süresi

NVIDIA CloudXR platformu, üst düzey sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) içeriğinin doğrudan cihazlara aktarılabileceği ve böylece birbirine bağlı olmak yerine hafif ve mobil hale getirilebileceği bir gelecek öngörüyor. En son güncellemesi olan CloudXR 3.0’da NVIDIA, sosyal etkileşimlere yardımcı olurken ortamları sürükleyici hale getirmek için çift yönlü ses desteği uyguladı.

NVIDIA CloudXR 3.0 Güncellemesi ile Çift Yönlü Ses Desteği Aldı

Çift yönlü sesin eklenmesi, gerçek zamanlı iletişime izin verdiği için CloudXR için önemli bir adım olarak görünüyor. Bu, yalnızca genel olarak sosyal uygulamalar için geçerli değil, aynı zamanda özellikle kurumsal toplantıların söz konusu olduğu ve dünyanın dört bir yanındaki iş arkadaşlarının birbirleriyle doğal olarak konuşmalarını sağlayan durumlarda öne çıkacak.

Çift yönlü ses ile yalnızca VR‘dakiler etkileşimde bulunmakla kalmayacak, aynı zamanda en geniş platform desteği için mobil cihazları tam olarak destekleyecek. CloudXR mobil VR donanım, yanı sıra HTC Vive, Oculus Quest ve Windows Mixed Reality gibi PC VR gözlükleri de destekliyor.

Autodesk Otomotiv Görselleştirme kıdemli ürün müdürü Lukas Faeth yaptığı açıklamada, “NVIDIA CloudXR, donanım ve konuma bağımlılığı azaltarak VRED’in işbirlikçi deneyimlerde daha da fazla insanı bir araya getirmesi için yeni yollar açıyor” dedi. “Bu teknolojinin Autodesk VRED kullanıcıları için otomotiv tasarımı ve inceleme iş akışlarını nereye götüreceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

nvidia cloudxr 3.0 güncellemesi
nvidia cloudxr 3.0 güncellemesi ile çift yönlü ses desteği aldı 2

“CloudXR 3.0’ı test ettik ve orijinal olarak bağlı XR‘den oluşturulmuş karmaşık eğitim uygulamalarıyla harika bir performans elde ettik. İşbirliği için çift yönlü sesin eklenmesi, bulutta oluşturulan işbirlikçi XR deneyimlerini bir sonraki seviyeye taşıyacak,” diye ekliyor Accenture XR lideri Nicola Rosa. “En son CloudXR 3.0 sürümüyle, nihayet herhangi bir sınırlama olmaksızın bulut için XR uygulamaları tasarlamaya başlayabiliriz.”

NVIDIA CloudXR 3.0 güncellemesi, çift yönlü ses desteğine ek olarak şunları da içeriyor:

  • IOS istemci geliştirmeleri
  • Asenkron bağlantı desteği, bağlantı kurulurken istemcilerin yanıt vermesini sağlıyor
  • Wave™ VR istemcisinde renk ve gama kullanımını iyileştiriyor
  • Windows SDK’sı 8.1’den 10’a güncellendi
  • Birden çok API değişikliği — ek ayrıntılar için CloudXR SDK API‘sine bakın
  • Çeşitli hata düzeltmeleri ve optimizasyonlar

Yorum yazın

TeknoVR