NuEyes AR Gözlüklerine Özelleştirilebilir El Hareketleri Ekliyor

2 dakika, Okuma Süresi

NuEyes şirketi, 5G özellikli NuEyes AR gözlükleri kurumsal müşteriler ve hatta oyuncular için daha da çekici hale getirmeye yardımcı olacak bir hareket olan NuEyes Pro 3 AR akıllı gözlüklerine el izleme ve hareket teknolojisini dahil etmek için ManoMotion ile ortaklık kurdu.

Kontrolleri etkinleştirmek için ellerinizi dış sensörlerin görebileceği şekilde gözlüğün önüne getirmeniz yeterli, cihaz 21 eklem noktası aracılığıyla el hareketlerinizi izlemeye başlayacaktır; nokta bölgeleri olarak bileklerinizde altı nokta ve her parmağınızda üç nokta algılamaktadır.

Bu sayede, bir öğeyi tutmak için ellerinizi kenetlemek veya başparmağınız ve işaret parmağınızla bir toplama hareketi yapmak gibi işlemler yaparak sanal öğeleri yakalama yeteneği oluşacak. Sanal bir nesneyi serbest bırakmak için onu bırakmanız yeterlidir. İzleme, çok doğal olacak şekilde tasarlanmış.

Sensörler, sol ve sağ ellerinizin yanı sıra avuç içine mi yoksa arka tarafa mı baktığını tanımlayabiliyor. Hareket kontrolleri, menüleri etkinleştirmek için bir uygulama aracılığıyla özelleştirilebilir ve görsel ve dokunsal geri bildirim sağlayabilir.

Gerçekten ilginç olan, NuEyes Pro 3 kontrollerinin herhangi bir el protezi ile çalışabilmesidir, ancak şu anda bununla ilgili çok fazla bilgi bulunmamaktadır.

NuEyes Technologies’in kurucusu ve CEO’su Mark Greget, “ManoMotion’ın yüksek performanslı, az yer kaplayan el izleme ve jest teknolojisi, Pro 3 kullanıcılarının AR’de doğal el hareketleri ve jestleriyle etkileşim kurmasını sağlayacak” dedi. Greget, “El izleme, AR uygulamalarında büyümeyi sağlayan önemli bir teknolojidir” diye ekliyor.

nueyepro 1

NuEyes AR gözlükleri inanılmaz derecede hafif ve çok rahat olacak şekilde tasarlanmıştır. 148” TV ekranını tam 1080p HD ve 60 FPS’de izliyormuşsunuz gibi görünen AR içeriğini önünüze yansıtabilirler.

Ayrıca 100.000’e 1 muhteşem bir renk kontrastı sunarlar ve çerçevelere yerleştirilmiş hoparlörlere sahipler. AR’yi medikal, kurumsal, oyun ve eğlence gibi pazarlara sokmayı hedefleyen şirket için el takibi eklemek büyük bir artı.

NuEyes Pro 3e ve Pro 3 arasındaki farklardan biri, Pro 3 gözlüğün 13 megapiksel kamera sunması, Pro 3e’nin ise kamerasının olmamasıdır, bu da onu ek hareket kontrolü ve uzaktan yardımcı yetenekleri sayesinde harika bir kurumsal AR gözlük yapıyor. Teknisyenlerin gördüklerini görmek için bir meslektaşıyla birlikte çalışmasına olanak tanıyor.

“ Pro 3 sistemlerinde el takip çözümümüzü etkinleştirmek için NuEyes ile ortak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız . Pro 3 çok yenilikçi bir ürün ve ManoMotion, AR uygulamalarında daha doğal ve sezgisel kullanıcı deneyimleri sağlayacak,” dedi ManoMotion CEO’su Lars Österberg.

NuEyes ve Pro 3 AR gözlükleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR