Varjo, Nöral Arayüzü Galea’yı En Yeni Aero VR Gözlüğüne Getiren Yeni Bir Ortaklığı Duyurdu.

XR gözlük geliştiricisi Varjo, Aero sanal gerçeklik gözlüğünü Galea'nın beta sistemiyle birlikte, VR gözlüğün kayışına düzgün bir şekilde yerleştirmiş olarak gönderiyor.

5 dakika, Okuma Süresi

En Yeni Aero VR gözlüğü, nöral arayüzü Galea’yı kullanacak. Üst düzey XR gözlük üreticisi Varjo ve açık kaynaklı beyin-bilgisayar arayüzü çözümleri yaratan bir şirket olan OpenBCI, uzun zamandır beklenen nöral arayüzü Galea’yı Varjo’nun en yeni Aero gözlüğüne getiren yeni bir ortaklığı duyurdu.

OpenBCI, beyin-bilgisayar arayüzü teknolojisini XR gözlüklerle birleştirmek için tasarlanmış bir donanım ve yazılım platformu olan Galea’yı ilk olarak 2020’nin sonlarında duyurdu.

Pek çok şirketin ( Valve gibi ) bu tür non-invaziv cihazların yeni veri sağlayabileceği umuduyla üzerine düştüğü bir araştırma alanıdır. Bir kişinin sanal uyarana gerçek zamanlı olarak nasıl tepki verdiğini bilmek, gelecekte geliştiricilere dinamik içerik sunmanın daha fazla yolunu verebilir.

Brooklyn, New York merkezli şirket, tüketici teknolojisi, sağlık, araştırma, eğitim ve oyun ve etkileşimli medyayı kapsayan beta başvuru sahiplerinin ilgisini çektiğini söylüyor. Şimdi, özellikle işletmelere yönelik olağanüstü yüksek çözünürlüklü VR gözlükleri ile tanınan Fin XR gözlük geliştiricisi Varjo,  Aero sanal gerçeklik gözlüğünü Galea’nın beta sistemiyle birlikte, VR gözlüğün kayışına düzgün bir şekilde yerleştirmiş olarak gönderiyor.

En Yeni Aero VR Gözlüğü, Nöral Arayüzü Galea’yı Kullanacak

varjo, nöral arayüzü galea'yı en yeni aero vr gözlüğü

Varjo Aero, şirketin teklifini orta ölçekli işletmeler ve zengin VR meraklıları için daha çekici hale getiren daha ucuz (yeniden: ucuz değil) bir fiyata sektör lideri aslına uygunluk ve gelişmiş özellikler sunan şirketin en son gözlüğün küçültülmüş bir versiyonu. Galea olmadan Aero, 2.000 dolar olarak fiyatlandırılıyor ve yıllık kullanım lisans ücreti yok – şirketin 3.200 – 5.500 dolara (artı yıllık 800 – 1.500 dolar) arasında değişen önceki kurumsal gözlüklerinden çok uzakta.

OpenBCI ve Varjo, 31 Mayıs’tan başlayarak, özellikle Galea Beta Programına zaten başvurmuş şirketlere, geliştiricilere ve araştırmacılara hitap eden ön siparişleri açıyor. Gözlük-BCI kombinasyonunun Unity, Python ve diğer birkaç ortak geliştirme ortamı içindeki sensör verilerine erişmek için kullanıma hazır yapı taşlarına sahip SDK’ları içerdiği söyleniyor.

Ön siparişlerden sonra 1 Temmuz 2022’de genel satışa açılacak. Ancak şirketlerin BCI özellikli Aero’ya ne gibi bir fiyat belirleyecekleri belli değil

Varjo Aero inceleme yazımızı buradan okuyabilirsiniz  ve Aero’nun teknik özelliklerini (Galea hariç) aşağıda listeledik

Varjo Aero’nun Özellikleri

Çözünürlük Göz başına 2.880 x 2.720 (7.8 MP), mini LED LCD (2x)
Yenileme  Hızı 90Hz
Lensler asferik
Görüş alanı 134° diyagonal, 115° yatay (12 mm göz açıklığında)
Optik Ayarlamalar IPD (otomatik motor tahrikli)
IPD Ayar Aralığı 57–73 mm
Konnektörler USB-C → bağlantı kutusu (USB-A 3.0, DisplayPort 1.4)
Kablo uzunluğu 5m
izleme SteamVR Tracking 1.0 veya 2.0 (harici işaretçiler)
Araç içi kameralar 2x göz izleme
Giriş Hiçbiri dahil değildir (SteamVR denetleyicilerini destekler)
Ses 3.5mm yardımcı bağlantı noktası
Mikrofon Yok (yardımcı bağlantı noktası üzerinden harici mikrofonu destekler)
geçiş görünümü Numara
Ağırlık Karşı ağırlıklı 487g + 230g kafa bandı

Yorum yazın

TeknoVR