Netflix Yeni Dizisi Squid Game VR Oyunu Oldu

Güney Kore Dizisi Squid Game hayatta kalma mücadelesine dayanan popüler yapımın, VR oyununda hayatınız için savaşın.

2 dakika, Okuma Süresi

Netflix’in yeni dizisi Squid Game oldukça popüler oldu, sanal gerçeklik dünyasında VR oyun olarak yerini aldı, sizde dizinin adını muhakkak duymuşsunuzdur. Güney Kore dizisi Squid Game, klasik çocuk oyunlarına dayalı bir hayatta kalma mücadelesi içeriyor.

Dokuz bölümlük dizi, geçen ay hem hayranlardan hem de eleştirmenlerden övgüler aldı.  Bir kaç süper hayran, serideki ilk oyun olan “Red Light, Green Light” oyununu konu alarak kendi VR deneyimlerini geliştirmeye başladı.

Squid Game VR Oyunu

netflix yeni dizisi squid game vr oyunu oldu

Bu klasik çocuk oyunun kuralları aslında basit “her katılımcı” oyuncu rolünü üstlenir ve diğer oyunculara arkası dönük olarak bir alanın sonunda durur. ebe olan oyuncu “yeşil ışık” dediğinde, rakip oyuncuların saha boyunca hareket etmesine izin verilir. ebe “kırmızı ışık” deyip arkasını her döndüğünde, diğer oyuncular mevcut konumlarında donmalıdır. Çizgiyi geçen veya ebeyi, ebeleyen ilk kişi kazanır. Kırmızı ışık aşamasında hareket ettiği görülen herkes yarışmadan elenir ve kenarda kalır.

Geliştirici Soaring Roc (Let’s Go Chopping) tarafından söylenen Red Light Green Light, VR’deki diğer oyuncularla birlikte bu ölümcül çocuk oyunlarında rekabet etmenizi sağlıyor. Koşmak için Touch kumandalarınızı havada ileri geri sallamalısınız. “Kırmızı ışık” duyduğunuzda donduğunuzdan emin olun. Kırmızı ışık aşamasında hareket ederken yakalananlar, sinir bozucu olan oyun bekçisinin gazabıyla karşı karşıya kalacaklar.

VR oyun şuan Oculus Quest için ücretsiz olarak oynanabilir. APK’yı buradan indirebilirsiniz. Oyunu gözlüğünüze yüklemek için SideQuest’i kullanmanızı öneririz .

Soaring Roc’un hayran yapımı oyununa ek olarak, birkaç VRChat yaratıcısı, oyunun popüler sosyal VR platformu için özel olarak tasarlanmış kendi versiyonları üzerinde çalışmaya başlamış gibi görünüyor .

Yorum yazın

TeknoVR