MR Sosyal Oyunlarının Geleceğini İnşa Etmek İçin 4,25 Milyon Dolar Yatırım

Eggscape Entertainment, MR sosyal oyunlarının geleceğini inşa etmek için 4,25 milyon dolar yatırım aldı

2 dakika, Okuma Süresi

Son zamanlarda, (karma gerçeklik) MR sosyal oyunları oluşturmaya odaklanan yeni bir oyun stüdyosu olan Eggscape Entertainment, 4,25 milyon ABD Doları tutarındaki başlangıç ​​finansman turunun tamamlandığını duyurdu. Bu yatırım turu, The Venture Reality Fund ve stratejik meleğin katılımıyla Transcend Fund tarafından yönetildi.

Yatırımcı Lautaro Brunatti. Fon, Venedik Bienali Aslanı da dahil olmak üzere birçok ödül kazanan ve basından, GDC ve SXSW katılımcılarından büyük beğeni toplayan, çığır açan karma gerçeklik oyunu Eggscape’in lansmanını hızlandırmaya yardımcı olacak.

MR Sosyal Oyunlarının Geleceği

Eggscape Entertainment, Arjantin’in Buenos Aires kentindeki animasyon devi 3DAR’ın arkasındaki yaratıcı beyinler tarafından kurulan bir karma gerçeklik oyun stüdyosudur. Yapay zeka, karma gerçeklik ve mekansal hesaplama gibi yeni teknolojileri kullanarak dünyaya ilginç oyunlar getirmeyi umuyor.

“Eggscape”in tasarım konsepti, oyuncuların oyundaki gerçek dünyayla bütünleşmiş canlı, etkileşimli bir ortamı keşfetmelerine ve oyunun eğlenceli ve sosyal doğasını deneyimlemelerine olanak tanımaktır. Oyun aynı zamanda her yaştan oyuncuya hitap edecek mizah ve heyecan verici bir oynanışa sahiptir. Eggscape’in sonsuz tekrar oynanabilirliğini ve sürekli ölçeklenebilirliğini sağlamak için oyuncular, yeni kreasyonlar yaratmak ve arkadaşlarıyla paylaşmak için yenilikçi dünya oluşturma araçlarını kullanabilirler.

Eggscape Entertainment CEO’su German Heller şunları söyledi: “Karma gerçeklik, eğlenceli sosyal oyun deneyimlerini hayata geçirmek için mükemmel bir ortam. Gerçekliğe yaratıcı bir katman katıyor. Çevrimiçi olarak veya arkadaşlarınızla yan yana oyun oynama yeteneği çok önemli.

Kendinizi gerçek dünyadan izole etmek için. Gerçek hayattaki ortamlarda dolaşan ve gerçek ortamınızla örtüşen tuhaf durumlarda bir arada var olan eğlenceli animasyon karakterlerini göreceksiniz. Bize gelin “Aynı seviyede bir oyun yaratmak önemliydi yenilik ve mizah. Karakter tasarımından hikayeye, animasyon stiline ve dünya görüşüne kadar hepsi aynı absürt, eğlenceli ve neşeli, çılgın tonu paylaşıyor.”

 

Kaynak: PRNewswire

Yorum yazın

TeknoVR