Metaverse Televizyon Çağı Başlıyor mu?

Reality TV, İlginç Yeni Projesiyle Metaverse giriyor.

2 dakika, Okuma Süresi

Metaverse televizyon bize ne gibi yenilikler getirebilir. Bu haftanın başlarında, karma gerçeklik oyunu The Bogey Ogre’nin geliştiricisi sanal prodüksiyon stüdyosu Dark Slope, metaverse teknolojisini Reality TV ile harmanlayacak yeni bir “deneyimsel televizyon” biçimi geliştirmek için Kanadalı prodüksiyon şirketi Insight Productions ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Tür.

Dark Slope tarafından atıfta bulunulan ‘Hyperreality Initiative‘, yüksek kaliteli görseller sunmak için yeni Unreal Engine 5 oyun motorunun yanı sıra yarışmacıları deneyime daha fazla kaptırmak için dokunsal geri bildirim teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanacak. Şirket ayrıca el, yüz ve nesne takibini de kullanacak ve dijital dünya ile standart hareket kontrolörleri kullanılarak yeniden oluşturulması daha zor olacak ayrıntılı etkileşimler sunacak.

Insight Productions Yönetim Kurulu Başkanı, CEO ve Baş Yapımcısı John Brunton, “Dark Slope ile ortaklığımız, her iki şirkete de türü önemli ölçüde yükseltecek dinamik yeni formatlar üretme konusunda inanılmaz bir fırsat sunuyor” dedi.

Insight Productions, Big Brother Canada, Canadian Idol ve The Amazing Race Canada gibi birkaç popüler Kanada televizyon programının arkasındaki ödüllü şirkettir. Şirket geçtiğimiz günlerde, 2023’te yayınlanacak olan popüler Avrupa şarkı yarışması olacak olan yeni bir müzik yarışması olan Eurovision Canada’yı duyurdu.

Baş Yapımcı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Lysakowski, “Reality yarışması programlamasındaki uzmanlığımız ve Dark Slope’un eşsiz sanal teknolojileri ve sınırsız keşif yaratma yeteneği ile birleştiğinde hikaye anlatımının sınırlarını sürekli olarak zorlama arzumuz, inanılmaz izleyici deneyimleri sağlayacaktır,” diye ekledi.

Metaverse televizyon çağı

Dark Slope Studios Başkanı Dan Fill, “Insight’ın hikaye anlatımı ve orijinal formatlardaki uzmanlığını sanal prodüksiyondaki teknik uzmanlığımızla birleştirerek yarattığımız şeyi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi. “Sürükleyici metaverse televizyon çağı artık elimizde ve bu türün öncülerinden olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bu, bir şirketin televizyonla ilgili olarak sürükleyici teknolojiyi ilk denemesi değil. 2017’de, oyuncuların bir dizi karma gerçeklik yarışmasında yarıştığı programlar olmuştu.

 

Yorum yazın

TeknoVR