Meta, Yapay Zeka Ses Oluşturma Modeli Audiobox

Meta, eşzamanlı ses ve metin girişini destekleyen ilk yapay zeka ses oluşturma modeli "Audiobox"ı piyasaya sürüyor

1 dakika, Okuma Süresi

Yakın zamanda Meta, Audiobox adlı yapay zeka ses oluşturma modelini piyasaya sürdü. Bu model, Meta tarafından Haziran ayında yayımlanan Voicebox çerçevesi temel alınarak geliştirilmiştir. Çeşitli ortamlarda ve tarzlarda sesler ve ses efektleri üretebilir. Aynı zamanda oluşturma ve düzenleme yeteneklerinin yanı sıra çoklu giriş mekanizmalarını da entegre ederek sesleri kontrol etme yeteneğini geliştirir.

meta yapay zeka ses oluşturma modeli audiobox

Meta’ya göre Audiobox, sesleri dönüştürmek için ses ve metin açıklamalarını kabul eden ilk modeldir. Kullanıcılar Audiobox aracılığıyla doğal dildeki metin istemlerini kullanarak istedikleri sesi veya ses türünü tanımlayabilirler. Örneğin, sahne ses efektleri oluşturmak için “akan su ortamında şarkı söyleyen kuşlar” gibi metin bilgileri girebilir veya “genç bir insan” girebilirler. yüksek perdeden ve hızlı tempoda konuşan bir kadın sesi üretebilirler. Ayrıca kullanıcılar, belirli bir ortamda duygusal iniş çıkışlar içeren bir sohbeti sentezlemek için insan sesleri ve metin bilgileri de girebilirler.

Audiobox, model kalitesi ve güvenlik etiğini test etmek amacıyla şu anda belirli araştırmacı ve akademisyenlerin deneme kullanımına açık olup, deneme başvuruları önümüzdeki birkaç hafta içinde web sayfası üzerinden açılacaktır.

Kaynak: ai.meta

Yorum yazın

TeknoVR