Macera Oyunu MYST Devamı Bu Yıl VR’a Geliyor

1 dakika, Okuma Süresi

Cyan Worlds , ikonik macera oyunu MYST’in (1993) devamı olan RIVEN’in (1997) bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek özel yeniden yapımıyla birlikte VR desteği alacağını duyurdu.

Stüdyo bugün, Steam’deki mağaza sayfasını (GOG’da  da mevcut) VR gözlük desteğinden bahsedecek şekilde güncelledikten sonra, oyunun çıktığı 2024 yılında hem düz ekran hem de VR modlarını yayınlayacağını açıkladı.

Cyan’ın Quest’e özgü bir uygulama da geliştirmesini bekleyip bekleyemeyeceğimize dair bir bilgi yok, ancak en azından SteamVR desteği aldığını doğrulayabiliriz.

Stüdyo, MYST’nin (2020) Quest-yerel sürümü, Firmament (2023) ve ilk VR destekli oyunu Obduction (2016) dahil olmak üzere birçok oyunu için VR modlarının aktif bir geliştiricisi olmuştur.

Yeniden yapılanmanın, orijinalin karmaşık bulmaca çözümünü modern teknolojiyle harmanladığı, çarpıcı görseller ve tamamen keşfedilebilir bir 3D dünya sunduğu söyleniyor; bu kısmen Unreal Engine 5’te oluşturulmuş olması sayesinde.

Hala ağzımızın suları akacak sadece bir teaserımız var, ancak uygun bir oynanış fragmanı görür görmez ilk öğrenen siz olacaksınız.

TeknoVR