Lumus ve Schott AR Gözlükleri Üzerinde İşbirliği Yapacak

Lumus, yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi ve dış mekanla uyumlu parlaklığa sahip daha küçük yeni nesil Z-Lens dalga kılavuzu mimarisini hayata geçirmek için Schott ile birlikte çalışma planlarını açıkladı.

1 dakika, Okuma Süresi

Yansıtıcı dalga kılavuzu teknolojisine sahip artırılmış gerçeklik (AR) gözlük üreticisi Lumus, geçtiğimiz günlerde düzenlenen SPIE Photonics West 2024’te, optik AR gözlüklere yönelik küresel pazar talebini karşılamak için yüksek teknolojili malzeme ve optik şirketi Schott ile ortaklığını genişleteceğini duyurdu.

lumus

Bir ortaklık duyurusunda Lumus, yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi ve dış mekanla uyumlu parlaklığa sahip daha küçük, daha hafif AR gözlüklerin geliştirilmesinde kritik öneme sahip bir teknoloji olan yeni nesil Z-Lens dalga kılavuzu mimarisini hayata geçirmek için Schott ile birlikte çalışma planlarını açıkladı.

İşbirliğinin bir parçası olarak Schott, prototipten kitlesel pazar ölçekli üretime kadar ortak ürün geliştirmenin tüm aşamalarını desteklemek için Malezya’daki gelişmiş optik merkezini güçlendirecek.

Kaynak: Venturebeat

Yorum yazın

TeknoVR