Otomobiller İçin Ön Camı Akıllı Ekrana Dönüştürebilen Huawei AR HUD Teknolojisi

Huawei, otomobiller için ön camı akıllı ekrana dönüştürebilen AR HUD teknolojisini piyasaya sürdü. yeni AR HUD teknolojisi, bir arabanın ön camı için bilgilendirici ve etkileşimli bir ekrana dönüşmesini sağlayacak.

3 Okuma Süresi

Huawei, Almanya’daki Münih Uluslararası Otomobil Fuarı’nda AR HUD Teknolojisi inovasyon sonuçlarını duyurdu. Bir arabanın ön camını akıllı ekrana dönüştürebilen artırılmış gerçeklik tabanlı bir sistem olarak karşımızda.

Resmi bilgilere göre, yeni AR HUD teknolojisi, bir arabanın ön camı için bilgilendirici ve etkileşimli bir ekrana dönüşmesini sağlayacak.

huawei ar hud

Bilmeyenler için HUD, uçaklar için hız, irtifa ve diğer önemli bilgilerin pilotun önünde görüntülendiği, aynı zamanda savaş uçakları ve diğer askeri uçakların kullandığı ortak bir işlevdir. Şimdi Huawei, yeni nesil otomobillerde benzer çözümler sunmak için artırılmış gerçeklik tabanlı teknolojiyi kullanmaya çalışıyor. Huawei, bu teknoloji sayesinde otomobil üreticilerinin yeni bir sürüş deneyimi yaratmak için yeni teknolojileri, güvenliği ve eğlenceyi entegre edebileceklerine inanıyor.

Huawei AR HUD Teknolojisi

Huawei AR HUD, 7,5 metrelik bir alanı kapsayabilen 70 inçlik geniş bir ekran alanı olan 13° x 5°’lik geniş bir görüntüleme açısı sağlıyor. Sürücünün görüşünü rahatsız etmemek ve dikkati dağıtmamak için şirket, direksiyon simidinin arkasındaki alt alana sistemin kurulumu yapılabilecek. Yeni AR HUD, mesafe bilgileri, yoldaki şerit sayısı ve hava koşulları gibi önemli bilgileri ve aynı zamanda navigasyon tabanlı bilgileri sağlayabilecek. Ek olarak, bu teknolojinin ilginç bir yönü de şiddetli yağmur ve düşük ışık koşullarında gece görüşü veya yardımcı görüş sağlaması olabilir.

ar hud teknolojisi

Bu teknolojinin aynı zamanda sürücülerin ve yolcuların güvenliğini de sağlayacağı düşünülüyor. Şirket, AR HUD’un 100PPD‘ye kadar FHD ekrana sahip olacağını ve geleneksel HUD teknolojisini rahatsız eden düşük parlaklık, düşük kontrast veya görüntü bozulması gibi sorunlardan etkilenmeyeceği bilgisi verildi. Başka bir deyişle, video/film işlevleri sağlamak için bir eğlence ve multimedya aracı olarak da kullanılabilir. Diğer ilginç uygulamalar arasında otoparklar, restoranlar, mağazalar ve benzin istasyonları gibi gerçek zamanlı bilgiler sağlamak için üç boyutlu bir harita sistemi sağlama yeteneği bulunmaktadır.

Yorum yazın

TeknoVR