Fütüristik VR Spor Oyunu Ultimechs VR

1 dakika, Okuma Süresi

VR Spor oyunu Ultimechs, Demeo, Blaston and Cook-Out: A Sandwich Tale’in arkasındaki stüdyo olan Resolution Games tarafından geliştirilen Ultimechs VR spor oyunu çok oyunculu spor türü olarak fütüristik teması ile karşımıza çıkıyor, Ultimechs VR gelecek yıldan itibaren tüm büyük VR platformlarında yayınlanacak.

Stüdyo, yeni VR spor oyununun içerdiği konusunda ağzını sıkı tutuyor, ancak “rakiplerinizi yenmek için hız, hassasiyet ve rokete […]” ihtiyacınız olacağını söylüyorlar. Önümüzdeki aylarda daha fazla bilginin geleceği söyleniyor.

Fütüristik VR Spor Oyunu Ultimechs VR

Stüdyo tarafından bu hafta başlarında yapılan bir tweet paylaşımında, aslında oyunun nasıl olduğu ile ilgili buradan çıkarımlar yapabiliriz. Aşağıdaki kısa videoda Quest 2 gözlük takan dört oyuncu görüyoruz. Sahnede, bariz bir ekipman seçiminin ve mevcut arenaların listesinin bulunduğu bir menü ekranı görülüyor. Muhtemelen iki kişilik takımlar halinde dalış yapılıyor.

Resolution Games, ortama özgü birkaç temel VR oyunu geliştirdi. Oculus Store’da şu anda [4.6/5] olarak derecelendirilen fütürist bir 1v1 düello oyunu olan Blaston’ın izinden giden stüdyo, Ultimechs’in  “şirketin bildiği farklı, orijinal çok oyunculu deneyimler” kataloğunu büyütmesini umduğunu söylüyor.”

Ultimechs, 2022’de, Oculus Quest 2, SteamVR ve PSVR gibi büyük VR platformları olarak adlandırılan üst segment gözlükler için yayınlanacak. Yine de 2022’ye girerken, PS5 için uzun zamandır beklenen ikinci nesil PSVR gözlük seti gibi daha fazla platformun geldiğini ve Meta’nın Project Cambria MR gözlüğü ile nasıl sonuç alacağını ve daha fazlasını duymayı umduğumuz bir dönem bizi bekliyor. Meta’nın 2022’nin başlarında gerçekleşecek VR oyun vitrini içinde yer alacak.

Yorum yazın

TeknoVR