PC VR’a Özel Bulmaca Oyunu ‘Firmament’ Bu Yılın Sonunda PSVR 2’ye Gelecek

1 dakika, Okuma Süresi

MYST geliştiricisi Cyan’ın bulmaca oyunu Firmament (2023), sonunda oyunu PSVR 2’ye getireceklerini ve Kickstarter’da verdikleri sözleri yerine getireceklerini duyurdu.

Stüdyo, haberi bir Kickstarter güncellemesiyle duyurdu ve Firmament’in  bu sonbaharda PlayStation’a gelebileceğini belirtti ve stüdyo, bunun PSVR 2 desteğini içereceğini doğruladı.

“Oyunun platformda iyi bir şekilde çalışmasını sağlamak ve sertifikasyona başvurmadan önce karşılamamız gereken çeşitli platform gereksinimlerine uyum sağlamak için hâlâ yapacak daha çok işimiz var, ancak Firmament bu yıl PlayStation’a çıkarabileceğimize dair büyük umutlarımız var. Stüdyo çıkış tarihi olarak son güncellemesinde ” Sonbahar,” diyor.

Geçen yılın bu zamanlarında PC ve PC VR başlıklarında piyasaya sürülen Firmament, MYST’in ruhani bir devamı olup modern güzellik ve anlatım inceliğinin yanı sıra kesinlikle başınızı kaşımanızı sağlayacak tonlarca çevresel bulmaca sunuyor.

Cyan oyunlarından bahsetmişken, bu yaz PC VR başlıklarında ve Quest’te piyasaya sürülmesi onaylanan Riven’ın yeniden piyasaya sürülmesi  hakkında daha fazla bilgi almayı da bekliyoruz.

TeknoVR