Escape The Lost Pyramid incelemesi – VR Oyun

4 dakika, Okuma Süresi

Ubisoft, Assassin Creed markası ile ilk defa konum tabanlı VR kaçış odası oyunu olan Lost The Pyramid incelemesi ile sizlere güzel bir VR deneyimini anlatmak istedik.

Assassin Creed Escape The Lost Pyramid incelemesi

Escape The Lost Pyramid’i, E3’te görülen Temple of Anubis VR ile karıştırmamalısınız. VR’nin güçlü yönlerini gösteren akıllıca tasarlanmış bir kaçış odası. Tuzaklardan kurtulmak veya bazı kilitli kapıları açmak için anahtar bulmak için daireler çizmeyeceksiniz. Bu gerçek bir varlık hissi ile gelebilecek güçlü bir dalışın yanında bol miktarda fiziksel aktivite gerektirecek anlamına geliyor.

Rift veya Vive ile oynayabileceksiniz, dört oyuncu ile muazzam bir piramidin içindeki gizem ve tuzaklardan takım olarak kurtulmaya çalışacaksınız. Oyunda bazı noktalara kontroller ile ışınlanarak gidebilirken yakın mesafeli kısımlarda oda ölçekli alan içinde yürüyerek hareket edebilirsiniz.

Assassin’s Creed VR Escape Room. VR’ın potansiyel problem çözme kabiliyetinin çok akıllıca kullanıldığını söylememiz doğru olacak. Buda gerçek hayatta yapamayacağız bir çok şeyi size bu ortamda yapma fırsatı verebilecek bir deneyim olacak. Uçurumlardan tırmanarak geçerken, yüksekliğe olan korkunuzu fazlası ile hissedebileceksiniz bu korku ile birlikte size heyecan da verecek aynı zamanda oyun içinde event olarak karşınıza çıkacak yarışmalara katılarak okçuluk becerilerinizi yükseltebilir, yay kullanarak ok atma pratikleri yapabilirsiniz.

Oyunun aslında en güzel tarafı oyunun kurgusunda sizi diğer takım arkadaşlarınız ile birlikte deneyim yaşatması. Oyuncuların bu dalış ile birlikte takım olarak bulmacaları çözmesi sağlanacak şekilde kurgunun oluşturulması. Arkadaşlarınız ile birlikte daha çok eğlenceli VR deneyimi demek oluyor.

etlp start dark corridor min

etlp start dark corridor – escape the lost pyramid incelemesi

Tecrübeli VR oyuncuları için bu anlattıklarımız oldukça sıradan gelebilir. ama oyunun işbirlikçi doğası, takım arkadaşlarına giden yolları açmak için gerekli olan işlemleri yapmak için diğer takım arkadaşlarınız ile iletişim kurmanız ve birlikte bulmacaları çözmeye çalışmanız istenecek. Bu sayede oyun içinde sadece kendi yapacaklarınız değil bu yapacaklarınızın sonucunun takım arkadaşlarının da etkileyecek olmasını bilmek ve yapacağınız hatalar ile hepinizin etkilenmesi. Özellikle aranızda hırslı takım arkadaşlarınız var ise bu sesli iletişim ile birlikte anlık olarak birbirinize kızmanız anlamına da gelecek.

Ubisoft Escape Games

Takım olarak oynamak, VR oyunlar ilk başlarda her ne kadar bireyler olarak çıkmış olsa da son zamanlarda özellikle çok oyunculu veya takım üzerine kurulu oyunların çıkması oldukça etkileyici ve sevindirici. Escape The Lost Pyramid incelemesi yaparken en çok düşündüğüm artılardan biri buydu sanırım.

etlp start horus lightbeam min

etlp start horus lightbeam

Bir çok oyun deneyimlemesini anlatan kişilerden topladığımız genel değerlendirme ise ilk defa VR dalış yapanlar için tecrübe kazanmak biraz zaman alıyor olması. Escape The Lost Pyramid incelemesi için kaynak araştırmamda dikkatimi çeken bir durum ise VR hastalığı ile ilgili herhangi bir şikayet olmaması. Oyunun tamamlanması en az bir saat sürmesine rağmen oyuncuların mide bulantısı veya baş dönmesi gibi bir şikayette bulunmaması dalış hissini güçlendirecek.

Oyunun en eğlenceli kısımlarından biri de benim için başlangıç lobisindeki kostümleri deneme aşaması oldu. Muazzam bir ortamlarda farklı kostümleri denerken eminim sizde kahkahalara boğulacaksınız.

Escape The Lost Pyramid incelemesi bizim için belki de Ubisoft Escape Games için ileriye dönük güzel bir örnek teşkil ediyor. Ekip sekiz ayda bir yeni yeni bir deneyime sahip olma istediklerini dile getiriyorlar.

etlp start anubis min

etlp start anubis

Bu oyun Void ya da Jurassic World’in VR Expedition’ı kadar erişilebilir olmayabilir, ama ben Lost Pyramid’i yüzünde dev bir sırıtışla sonlandıranlar diyebilirim. Bu, VR’nin harika dünyasına ilk defa dalış yapanlar için ve arkadaşları ile birlikte eğlenmek isteyenler için gerçekten harika bir örnek diyebilirim. Tabi bu kadar överek anlattığımız bir VR deneyimini, deneme şansımız olacak mı? şuan için hayır.

Escape The Lost Pyramid, şu anda dünyanın dört farklı yerinde kurulu. Deneyimleme şansınız olacak bölgelere buradan bakabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR