Echo Arena Kendi VR Esports Arenasını İnşa Ediyor

VR Esports Arena ile VR e-sporlarında yeni bir dönem kapımızda olabilir.

2 dakika, Okuma Süresi

Echo Arena kendi VR Esports Arenasını inşa ediyor. İlk olarak 2017 yılında Oculus Rift için piyasaya sürülen Echo Arena, basit ama tatmin edici çok oyunculu oynanışı ve ücretsiz olması sayesinde şu anda mevcut olan en popüler VR spor deneyimlerinden biri oldu. Oyun, yıllar boyunca sayısız e-spor yarışmasının bir parçası olarak öne çıktı ve kendisini rekabetçi VR deneyimlerinden biri olarak belirledi.

Geçen hafta, Ready At Dawn ve Meta geliştiricilerinin, Echo Arena için sanal bir espor arenası geliştirmek için dijital mekan sağlayıcısı Virtex ile ortaklık kurduğu ve Tron benzeri deneyimin hayranlarına VR’da aksiyonun keyfini çıkarmanın yeni bir yolunu sunduğu açıklandı.

Virtex Stadyumu, seyirci esporlarında bir sonraki evrim olarak ilk kez 2021’de tanıtıldı. Gerçek dünyadaki bir spor arenasına benzer şekilde, ziyaretçiler (sunucu başına 200’e kadar) sanal bir stadyumda toplanabilir ve sürükleyici 3D oyun doğrudan sahada yayınlanırken kenardan izleyebilecek. Ayrıca hayran tepkilerinin, stadyum efektlerinin ve çok sayıda başka ses ve video öğesinin keyfini çıkarabilecekler. Sizin ve diğer 49 taraftarın sanal koltuklarınıza oturmadan önce birbirinizi gaza getirebileceği bir oyun öncesi lobisi de olacak.

Şirket, VR arena için bir dizi yayıncı ve e-spor organizasyonuyla ortaklık yaptığını söyledi. Bununla birlikte, Echo Arena , VR espor endüstrisi için heyecan verici bir adım olan Virtex stadyum teknolojisini kullanan ilk VR oyunlarından birini işaret edecek.

echo arena kendi vr esports arenasını i̇nşa ediyor

Bunun dışında Echo Arena sanal stadyum hakkında çok az bilgi var . YouTube’da yayınlanan yeni bir teaser’da, dijital bir skorbord ve fütüristik bir arenadan geçen bir Echo Arena diskini görebilirsiniz. Daha önceki bir duyuruda Virtex, her stadyumun kendi prodüksiyon konsoluna sahip olacağını ve prodüksiyon ekiplerinin önemli oyun anlarını gerçek zamanlı olarak yayınlamasına izin vereceğini doğruladı.

Virtex Stadyumu hakkında daha fazla bilgi için virtexstadium.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR