Dyschronia: Chronos Alternate, Quest 2 İçin İlk Fragmanla Tanıtıldı

Oyuncuların gördüğü her şey potansiyel bir ipucu olabilir, bu yüzden çok dikkatli olmalısınız ve her ayrıntıya dikkat etmek çok önemlidir.

Karen YILDIRIM
1 dakika, Okuma Süresi

Tokyo Chronos VR serisinin arkasındaki Japonya merkezli geliştirici MyDearest, Meta Quest 2 için VR bilim kurgu macera oyunu  Dyschronia: Chronos Alternate adlı VR oyununu tanıttı.

MyDearest’in ekibin önceki görsel roman oyunlarından uzaklaştığını söylediği oyun, geliştiricinin ilk macera oyunu olacak.

Stüdyo, Dyschronia oyun hikayesi açıklaması: Chronos Alternatif  oyuncular, Astrum Close City’de Özel Süpervizör Hal rolünü üstleniyor. Fütüristik bir deniz konumu olan Astrum Close City, suçun ortadan kaldırıldığı bir yerdir. Şehrin kurucusu aniden öldürülünce Hal devreye girmeli ve şüpheliyi adalete teslim etmelidir.

Stüdyo, “Çevresindeki nesnelerin anılarına erişebilen ve Hafıza Dalışı adlı bir yetenek kullanarak geçmişi değiştirebilen Hal, başkalarını ikna etmek ve anlatıyı ilerletmek için keşfettiklerini kanıt ve teorilerle yedeklemek zorunda kalacak” diyor. Basın açıklamasında. “Oyuncuların gördüğü her şey potansiyel bir ipucu olabilir, bu yüzden çok dikkatli olmalısınız ve her ayrıntıya dikkat etmek çok önemlidir.”

MyDearest, sonraki bölümlerin daha ilerleyen tarihte ekleneceğini söylüyor, bu dizinin yalnızca ilk bölümü. Dyschronia’nın ‘Bölüm I’  : Chronos Alternate’in  ilk olarak 2022’de Meta Quest 2 için yayınlanması ve ardından Nintendo Switch için oyunun düz ekran versiyonunun gelmesi planlanıyor.

You may also like

TeknoVR