Couch Uygulaması ile Quest’te Arkadaşlarınızla VR’da YouTube İzleyin

2 dakika, Okuma Süresi

Couch Uygulamasıyla VR’da Youtube videoları izleyin. Meta Quest’te bulunan sayısız video uygulamasına rağmen, en sevdiğiniz video içeriğini VR’da arkadaşlarınızla yan yana izlemenin nispeten basit bir süreç olacağını düşünürdünüz. Ne yazık ki, Netflix ve Prime Video VR dahil olmak üzere Quest tabanlı akış uygulamalarının çoğu, çok az veya hiç sosyal işlevsellik içermez.

YouTube VR da buna dahildir. Bağımsız bir geliştirici, PC gerektirmeden Quest ile VR’da hem arkadaşlarınız hem de yabancılarla herhangi bir YouTube videosunu yan yana izlemenize olanak tanıyan geçici bir çözüm oluşturdu.

Couch Uygulamasını şuan App Lab tan indirebilirsiniz, VR’da istediğiniz herhangi bir YouTube videosuna erişebileceğiniz basit ama etkili bir sosyal VR uygulamasıdır. Oyuncular temel yumurta şeklindeki avatarlar olarak temsil edilir ve yerleşik sesli sohbet yoluyla birbirleriyle etkileşime girebilir. Herkese açık bir lobiye atlayabilir ve yabancılarla birlikte videolara göz atabilir veya 1000 özel odadan birinde arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz.

Arama çubuğu aracılığıyla belirli videolara göz atabilirsiniz. Yine de bu, Quest kullanıcıları için özel bir PC’si olmayan başkalarıyla VR’da video izlemek için harika bir yol. Gelecekte, oynatma listeleri oluşturma ve paylaşma, sanal buluşmalar planlama ve 360 ​​derecelik videolar izleme gibi ek özellikleri görmeyi çok isteriz.

Couch , App Lab aracılığıyla Quest gözlükleri için tamamıyla ücretsiz olarak sunuluyor. Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum yazın

TeknoVR