Cosmic Smash VR versiyonu Nisan’da Quest & Pico’da Yayınlanacak

Raket sporunu diğer VR platformlarına genişletmenin yanı sıra C-Smash VRS, yeni kullanıcılara Cosmic Smash'in  ikonik OST'sinin nostaljik bir tadını sunacak.

1 dakika, Okuma Süresi

Sega’nın ikonik blok kırıcı oyunu Cosmic Smash,  geçen yaz PSVR 2’deki C-Smash VRS (2023) ile VR’ye geldi  . Artık stüdyolar, fütüristik raket sporunun, gelmesi planlandığı gibi platform ayrıcalığını bırakacağını söylüyor Nisan ayında Quest ve Pico gözlüklerinde olacak.

Studios RapidEyeMovers ve Wolf & Wood, C-Smash VRS’nin 4 Nisan’dan itibaren Quest 2/3/Pro ve Pico 4’e geleceğini duyurdu.

Ayrıca, oyuncuların birden fazla oyun modunda birbirlerinin en üst sıralarında mücadele etmelerine olanak tanıyan çapraz platform Global Sıralama listesi eklenmesi de dahil olmak üzere bazı yeni özellikler görecek.

Stüdyo, bir noktada platformlar arası çok oyunculu oyunu da sabırsızlıkla bekleyebileceğimizi söylüyor çünkü bu kesinlikle “gelecek planlarının arasında” ancak ne zaman olacağına dair bir bilgi yok.

Orijinalin 2001’de Sega Dreamcast’te yayınlandığı zamanı ya da Avrupa ve Japonya’daki oyun salonlarına geldiği zamanı hatırlayan az kişi olsa da.  C-Smash VRS, Cosmic Smash’in düşük yerçekimli squash-blokkırıcı oynanışına tek oyunculu, co-op, 1v1 çok oyunculu modlar ve AI vs. modu dahil olmak üzere sürükleyici bir değişiklik getiriyor.

Raket sporunu diğer VR platformlarına genişletmenin yanı sıra C-Smash VRS, yeni kullanıcılara Cosmic Smash’in  ikonik OST’sinin nostaljik bir tadını sunacak.

Yorum yazın

TeknoVR