Cara VR ve 360 Video Düzenleme Programı Güncellendi

1 dakika, Okuma Süresi

Foundry şirketi, geçen yıl sanal gerçeklik ve 360 video içeriklerini düzenlemek için Cara VR isimli düzenleme aracını piyasaya çıkardı. Eklentinin yeni sürümü ise Cara 2.0 olarak başlatıldı. Cara VR ve 360 Video Düzenleme Programı güncel haliyle kullanıma sunuldu.

Yeni sürüm, 360 eşleme hareketini izleme ve otomatik dengeleme işlemlerini iyileştiren çeşitli güncellemelere sahipken, Ocula’nın algoritmaları kullanılarak stereoskopik düzeltmeler için yeni araçlar da içeriyor.

Cara VR ve 360 Video Düzenleme Programı Güncellemesi

Cara 2.0, örtüşen alanları sıralarken daha hassas kontrol sağlayan ve çarpıtma ve gölgelenme efektlerini azaltarak yüksek kaliteli bir görüntüye hızlı bir şekilde izin veren yeni bir GlobalWarp özelliğini piyasaya sürdü. Tracker, otomatik dengeleme ve CGI eklerken veya 3D düzeltmelerde kullanılmak üzere bir eşleme hareketli özellikler için yeniden tasarlandı.

Cara VR 2.0’a eklenen bir başka yeni özellik, kullanıcıların hizalama, odaklanma ve renk gibi alanlarda stereo görüntüleri kolay ve hızlı bir şekilde düzeltmesini sağlayan, 360 derecelik video ile kullanım için Ocula araç setinden uyarlanmış bir araç takımıdır. Foundry, 360 derecelik bir görüntü oluşturmak için kullanıcıların daha kolay sol ve sağ resimleri birleştirmesini sağlamak için çeşitli eşitsizlik faktörleri hesaplayan Disparity Generator özelliğini de güncelledi.

İlginizi Çekebilir

Foundry CEO’su Craig Rodgerson:

VR’ın potansiyelini tam olarak anlamak için, içerik oluşturucuların daha önce hiç olmadığı kadar etkileyici deneyimler üretmesine izin vermeliyiz. Cara VR piyasaya çıktığında büyük ilgi gördü ve bu son sürüm VR deneyimlerinizde bir sonraki evreye geçmenize izin verecek. Sanatçılari lider tasarım aracımız sayesinde VR içeriklerine olan talebi artık daha iyi karşılayabilirler.

Cara VR 2.0 uygulamasına Foundry web sitesinden ulaşabilirsiniz. Uygulamanın tam sürümünün fiyatı ise yüksek diyebiliriz. Tam olarak 3560 $ fiyatla satılan program için ücretsiz deneme sürümü neyse ki var :)

Yorum yazın

TeknoVR