Bu Sonbahar 10 “Metaversities” Açılıyor

Katılan üniversiteler arasında West Virginia Üniversitesi, Maryland Üniversitesi ve Morehouse College var

2 dakika, Okuma Süresi

VR teknoloji şirketi Engage XR, Amerika Birleşik Devletleri genelinde 10 sanal üniversiteyi, yani “Metaversities”i başlatmak için VR eğitim uzmanları VictoryXR ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu sonbahardan itibaren, seçkin kolejler VictoryXR tarafından Engage XR‘nin sosyal VR platformunda inşa edilen ikiz dijital kampüsler açacak. Proje, yeni nesil metaverse içerik oluşturucularını desteklemeye yardımcı olmak için kurulmuş bir program olan Meta Immersive Learning’in bir parçası olarak Meta tarafından finanse ediliyor.

Katılan öğrencilere, VR’da üniversitelerine erişmek için kullanılabilecek bir Meta Quest 2 gözlüğü verilecek. Burada, kampüslerinin dijital bir kopyasını görebilecek ve evlerinden diğer öğrencilerle gerçek zamanlı olarak sanal derslere katılabilecekler. Bu dersler insan anatomisi, tarih ve astronomide dahil her şeyi kapsayacak. Geleneksel sınıflardan farklı olarak, sanal sınıflar, IRL’yi tekrarlamanın imkansız olacağı bir şekilde öğrencileri çalışmalarına dahil etmek için teknolojiden yararlanacak.

VictoryXR CEO’su Steve Grubbs, resmi bir yayında “Tıpkı gerçek dünya gibi, öğrenciler fiziksel mesafeleri ne olursa olsun küçük gruplara ayrılabilecek ve projeler üzerinde birlikte çalışabilecekler” dedi,

metaversities

10 Metaversities Açılıyor

Programa katıldığı onaylanan üniversitelerin listesi aşağıda. 6 yeni metaversite içeriyor. Son üçü Engage’e göre bu Mayıs’ta açıklanacak.

  • Morehouse Koleji
  • New Mexico Eyalet Üniversitesi
  • Güney Dakota Eyalet Üniversitesi
  • Güneybatı Oregon Community College
  • Maryland Üniversitesi Küresel Kampüsü
  • Kansas Üniversitesi Hemşirelik Okulu
  • Batı Virjinya Üniversitesi

Grubbs , “Metaverse eğitiminin tarihi yazıldığında, bunlar metaverse öncüleri olarak bilinecek okullardır” diye ekledi . “Uzaktan öğrenme büyüyor ve bu okullar Zoom’dan daha iyi bir şey aramaya karar verdi.”

VR teknolojisini düşündüğünüzde, genellikle akla gelen ilk şey oyundur ve bunun iyi bir nedeni vardır. Meta Quest ve HTC Vive gibi VR gözlükleri, yeni nesil video oyunları için zemin hazırlayarak, oyuncuların kendilerini en sevdikleri dünyalara daha da fazla kaptırmalarına olanak tanıyor. Ancak video oyunu endüstrisine bu kadar çok dikkat edilirken, VR teknolojisinin eğitim dünyasında sahip olacağı pek çok faydayı gözden kaçırmak çok kolay.

Bu metaversiteler, dünyanın dört bir yanından öğrencilerin, genel konumları ne olursa olsun, dikkatlerini dağıtacak çok az şey olan veya hiç dikkat dağıtıcı olmayan profesyonel eğitimcilerden işbirliği yapabilecekleri ve öğrenebilecekleri sanal sınıflarda bir araya gelmelerine olanak verecek.

Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

Yorum yazın

TeknoVR