Beklenen PC VR Oyunu Vertigo 2, 2023’ün Başlarında Yayınlanacak ve Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Bilal TEMIZ
1 dakika, Okuma Süresi

Vertigo 2, benzersiz dünyası ve şık görünümlü silahları sayesinde radarımıza girdi. Bu PC VR oyununu oynamak için biraz daha beklememiz gerekmesine rağmen, stüdyo, yeni bir oynanış videosu ile birlikte 2023’ün başlarında bir çıkış yapacağını duyurdu.

Vertigo 2, orijinal Vertigo’dan (2016) ve geliştirilmiş Vertigo Remastered’dan (2020) beri PC VR gözlüklerine zengin fizik odaklı silahlar ve etkileşimler getirmesi bekleniyordu. Geliştirici Zach Tsiakalis-Brown, son iki yıldır devam oyununa dair ipuçları veriyor, ve sonunda beklenen oyunla ilgili, 30 Mart 2023 olarak bir çıkış tarihi belirledi.

Vertigo 2, öncekilerden çok daha rafine ve sanatsal bir yönetimle bir araya getirilen yeni silahlar, düşmanlar ve karakterler ile selefinden önemli ölçüde daha iddialı görünüyor. Oyunun Steam sayfasından açıklama: Vertigo 2, sıfırdan üst düzey VR için bir oyun olarak oluşturulmuş tek oyunculu bir maceradır.

Vertigo 2 Hikayesi

Kuantum Reactor VII’nin erişim noktalarında yerin derinliklerinde, eve dönüş yolculuğunuzu bitirmek için uyanırsınız. Hedefinize ilk geldiğinizden daha yakın değilsiniz, hayatınızı kurtaran gizemli bir şekilde tanıdık yabancının yardımına güvenmelisiniz. Reaktörün merkezine doğru giderken, diğer evrenlerden sızan tuhaf uzaylı florası ve faunasıyla ve görevi Reaktörü tüm yaşamdan temizlemek olan ölümcül android güvenlik güçleriyle yüzleşmeniz gerekecek. Kime güveneceğinizi belirlemeye çalışırken, uğursuz güçler gözünüzün önünde pusuda bekliyor.

Önemli kararlara dayanan dallara ayrılan bir hikayeyle, bu saçma dünyada neyle karşılaşacağınızı söylemek mümkün değil. Kesin olan tek şey, her köşede tehlike olduğu.

Vertigo 2 kendi başına umut verici görünebilir, ancak bunun geliştirici Zach Tsiakalis-Brown’ın sözde tek çalışması olduğu düşünüldüğünde daha da etkilendiğimi söylemeliyiz. VR Oyun, fragmanda görünen gibi güzel bir oyun mu? Gelecek yıl bunu öğreneceğiz.

You may also like

TeknoVR