Bandai Namco, Sanal Dünyası Gundam Metaverse Geliştiriyor

3 dakika, Okuma Süresi

Gundam Metaverse adıyla paylaşılan sanal dünyada Pac-Man, Dark Souls ve Gundam gibi popüler oyunlardan karakterler yer alacak.

Büyük küresel çekiciliğe sahip Japon video oyunu ve oyuncak şirketi Bandia Namco, kısa süre önce en popüler oyun ve anime serilerine adanmış yeni bir “metaverse” deneyiminin geliştirilmesine yönelik 13 milyar yen (130 milyon $) taahhüt etmeyi planladığını duyurdu.

“Gundam Metaverse” Pac-Man, Soul CaliburDark Souls gibi bir dizi popüler IP’ye ve elbette eleştirmenlerce beğenilen Gundam evreninden birçok dev robota sahip olacak. BNE’ye (Bandai Namco Entertainment) göre birincil hedef, markanın hayranlarının sanal konserler, filmler, canlı etkinlikler ve diğer sosyal VR deneyimleri aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olmaktır.

BNE duyuruyu, şirket orta vadeli planlarını (Nisan 2022 – Mart 2025) hissedarlarla paylaştığında, ” IP Eksen Stratejisi “nin üç temel hedefini detaylandırdığında yaptı.

  1. Hayranları IP’si aracılığıyla bağlama.
  2. Bandai Namco’nun IP değerini artırma.
  3. Japonya dışında daha iyi satışlar için dünya çapındaki erişimlerini büyütün.

Fikir, Gundam Metaverse’in, Bandai Namco IP’sine batırılmış sanal bir dünyada diğer hayranlarla ve hatta iş ortaklarıyla bağlantı kurmanıza izin veren açık çerçeveler etrafında dönmesidir. Şirket ayrıca küresel iletişimi kolaylaştırmak için dilleri çevirmeye yardımcı olacak yeni teknolojiyi de tanıttı.

Büyüyen bir sanal alanda yalnızca sosyalleşip birbirinizle etkileşime geçebileceksiniz, aynı zamanda Gundam Metaverse model kitleri, oyuncaklar, tişörtler ve kripto veya kredi kartı kullanan diğer ürünler yer alacak. Bu öğeler daha sonra gerçek dünyadaki evinize gönderilecektir.

Bu, perakende sektörü için çok büyük bir hamle ve dijital eşleştirmenin ilerleyen markalar ve sektörler için ne anlama gelebileceğine dair birçok potansiyelin kilidini açıyor. Örneğin, McDonald’s kısa süre önce metaverse içinde bulunan sanal bir McDonald’s’a girmenize, gerçek yemek sipariş etmenize ve yerel McDonald’s’ınızdan gerçek dünyadaki evinize teslim edilmesini sağlayacak yeni bir sistem için patent başvurusunda bulundu.

Hissedar etkinliği sırasında Bandai Namco Başkanı Masaru Kawaguchi, “Gundam Metaverse hayranlarla daha derinden bağlantı kurmamız için bir mekanizma olacak” dedi ve ekledi, “Fikri mülkiyeti gelecekte özellikle metaverselere bağlamak mümkün olacak. ”

BNE için, gerçek ve sanal dünyalar arasında büyüyecek derin ilişkiler kuracak ve bağlantıları genişletecek topluluklar ve içerik oluşturmakla ilgili. 130 milyon dolarlık devasa bir yatırım sayesinde şirket, Gundam Metaverse’in yalnızca hayranlarını birbirine bağlamakla kalmayacağını, aynı zamanda Bandai Namco’nun 2025’ten itibaren kazancına olumlu bir yatırım getirisi sağlayacağını tahmin ediyor.

“Bu topluluklar ve içerik aracılığıyla, uzun süre devam eden derin, geniş, çok yönlü bağlantılar kuracağız ve bu bağlantıların kalitesine odaklanacağız. Bu şekilde orta ve uzun vadede IP değerini en üst düzeye çıkarmak için çalışacağız” dedi.

Bandai Namco’nun IP Eksen Stratejisine ve Gundam Metaverse’lerine ilişkin daha fazla ayrıntıya burayı ziyaret ederek göz atabilirsiniz .

Yorum yazın

TeknoVR