Snapchat’in ASL Alfabe Lensi İle İşaret Dilini Öğrenin

ASL alfabesini uygularken adınızı nasıl yazacağınızı öğrenin.

2 dakika, Okuma Süresi

ASL Alfabe Lensi ile işaret dilini öğrenebilirsiniz. Snap Inc. Snapchat uygulaması için yeni ASL Alfabe Lensini tanıttı. Şu anda iOS ve Android’de bulunan bu şık Lens, bilginizi çeşitli oyunlaştırılmış deneyimlerde test ederken İşaret Dili Alfabesinin temelleri konusunda size rehberlik etmek için AR teknolojisini kullanıyor. Ayrıca Snap’in el takip teknolojisini kullanarak adınızı nasıl “parmakla heceleyeceğinizi” de öğrenebilirsiniz.

Resmi bir açıklamaya göre, Lens, akıllıca “Sağırcılar” olarak adlandırılan Sağırlar ve İşitme Engelliler Snapchat çalışanlarından oluşan bir dahili ekip tarafından inşa edildi. Bu ekip, geçtiğimiz yıl Snapchat’te piyasaya sürülen orijinal parmakla yazım Lensini geliştirmek için AI ve bilgisayar vizyonu konusunda uzmanlaşmış bir teknoloji şirketi olan SignAll ile daha önce işbirliği yapan ekiple aynı ekip.

Snapchat uygulaması için yeni ASL Alfabe Lensi

ASL Alphabet Lens, kullanıcılara farklı “iletişim tarzları” ile insanları birbirine bağlayacağını umdukları benzersiz bir eğitim deneyimi sunmak için mevcut teknolojiyi genişletiyor.

Lens, sizi el izleme teknolojisini kullanarak işaret dilinin temelleri konusunda eğitmek için tasarlanmış, denenecek bir avuç oyun moduna sahip. Resmi ASL Alfabesi alıştırması yapabilir, eğlenceli bir interaktif oyunda kelimeler oluşturabilir ve harfleri eşleştirerek bilginizi test edebilirsiniz. Lens, zaman içindeki performansınızı bile izleyerek ilerlemenizi gözlemleyebilmenize olanak tanıyor.

Snap’e göre, ASL Alphabet Lens, Snap kameralarını kullanarak “empatiyi eğitim yoluyla ölçeklendirme” misyonlarının bir parçası .

Şirket resmi bir açıklamada “Dünyada sağır veya işitme güçlüğü çeken 400 milyondan fazla insan var.  AR’ın birbirimizle iletişim kurma şeklimizde devrim yaratabileceğine inanıyoruz, ” dedi. “Bu, Snap’in çığır açan AR el izleme teknolojisindeki devam eden çalışmasıyla birleştiğinde, dünya çapında AR’ı zaten seven ve anlayan Snapchat kullanıcılarını işaret dili konusunda eğitmek için devam eden bir çabaya ilham verdi. 

asl alphabet lensi

ASL Alfabe Lensi artık iOS ve Android’deki Snapchat uygulaması aracılığıyla kullanılabilir . Lens’e erişmek için buradaki bağlantıya tıklayın veya Snap Camera’nızı kullanarak yukarıda verilen görüntüyü tarayın. ASL Alfabe Lensini doğrudan uygulamadan manuel olarak da arayabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR