AR Startup Ubiquity6, Discord Tarafından Satın Alındı

3 Okuma Süresi

AR Startup Ubiquity6, 2017 yılında artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisini kullanarak paylaşılan kullanıcı deneyimlerine odaklanan bir şirket olarak kuruldu, geçtiğimiz yıl bu temel konseptten uzaklaştı ve bir sonraki büyük adımını attı. Bu hafta oyun severlerin gözdesi olan iletişim platformu Discord’un Ubiquity6’yı satın aldığı duyuruldu.

Bu haber ilk olarak TechCrunch tarafından bildirildi, satın almanın ayrıntıları açıklanmadı, Ubiquity6’nın CEO’su ve kurucu ortağı Anjney Midha şunları söyledi: . Bugün Discord’a katılmak bu görevi hızlandırmamızı sağlıyor – Ubiquity6’nın ekibi, Backyard ürünü ve çok oyunculu teknolojisi Discord’a entegre edilecek.”

AR Startup Ubiquity6 Discord Tarafından Satın Alındı

ar startup ubiquity6 discord tarafindan satin alindi ubiquity6 image3 scaled

Bunun nasıl çalışacağı henüz açıklanmadı, ancak muhtemelen herhangi bir AR teknolojisine sahip olmayacak. Ubiquity6 , çok oyunculu AR vizyonunun arkasından 2018’de iki finansman turunda toplam 37.5 milyon USD toplamayı başarsa da , bu rüya gerçekleşmedi. Bazı yüksek yatırımcıları çeken mobil AR, beklendiği gibi başlamadı; bir eğlence platformundan çok bir araç olarak görülüyor.

2019’da, sosyal ağ ve 3D taramayı bir araya getiren, kullanıcıların bir nesneyi veya yeri tarayabileceği, küçük düzenlemeler yapabileceği ve ardından bir 3D modeli paylaşabileceği Display.land adlı bir iOS ve Android uygulaması başlattı . Konsept kulağa ilginç gelse de Display.land Ağustos 2020’de durdurulması ile uzun sürmedi.

ar startup ubiquity6 discord tarafindan satin alindi ubiquity6 backyard

Bu nedenle Ubiquity6, Backyard ile ortak deneyim köklerini korurken AR’den uzaklaştı. Platform, pandemiyi ve herkesin uzaktan iletişim kurma ihtiyacını ortadan kaldırmayı umarak 2020’de başlatıldı. Ancak, bu haftaki satın alma duyurusundan önce Ubiquity6, Backyard’ı hafta sonu sonlandırdı . Backyard kullanıcılarına yapılan açıklamada şirket, “Platformumuz, oyunlarımız ve etkinliklerimiz orada yeni bir yuva buldu ve önümüzdeki aylarda Backyard’ın en iyilerini Discord’a getirme konusunda daha fazlasını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Artırılmış Gerçeklik (AR) Tabanlı NFT’lerin Sanat Ve Kültürde Nasıl Devrim Yaratma Potansiyeli Var?

Yorum yazın

TeknoVR