Google Yeni AR Oyununu Space Invaders: World Defence Duyurdu

ARCore'un en son yeteneklerini sergilemek için Google,  Space Invaders : World Defence adlı şehir ölçeğinde yepyeni bir AR oyunu geliştirmek için arcade hit Space Invaders'ın (1978) orijinal geliştiricisi Taito Corporation ile iş birliği yaptı.

2 dakika, Okuma Süresi

Google, şirketin en son AR aracının bir vitrini olarak inşa edilen yakında çıkacak bir AR oyunu Space Invaders: World Defense’i duyurdu.

Google, AR geliştirici araç seti ARCore üzerinde istikrarlı bir şekilde çalışıyor. Bu hafta Google IO 2023’te şirket, Geospatial Creator adlı kitine yepyeni bir araç ekledi.

Geospatial Creator, geliştiricilere, tüm kullanıcılar için aynı konumda görünecek, dünyaya bağlı dijital içerik oluşturma yeteneği veriyor. Google Haritalar’dan hem ARCore hem de 3D verilerinin temeli üzerine inşa edilmiş, Niantic’in Lightship AR platformuyla rekabet ediyor ve hem Unity hem de Adobe Aero için entegrasyonlar alıyor.

ARCore’un en son yeteneklerini sergilemek için Google,  Space Invaders : World Defence adlı şehir ölçeğinde yepyeni bir AR oyunu geliştirmek için arcade hit Space Invaders’ın (1978) orijinal geliştiricisi Taito Corporation ile iş birliği yaptı.

Orijinal oyunun 45. yıl dönümüne uygun olarak bu Yaz piyasaya sürülmesi planlanan Space Invaders: World Defence, iddiaya göre oyuncuların “mahallelerindeki Space Invaders’a karşı dünyayı savunmasını” sağlayacak ve “artırılmış gerçeklik ile 3D oynanışı birleştirecek” çok kuşaktan oyuncuları birbirine bağlayan tamamen bağlamsal ve son derece ilgi çekici, sürükleyici bir deneyim.”

Ne yazık ki henüz gerçek bir oynanış görmedik, bu yüzden oyunun tam olarak nasıl çalışacağı net değil, ama şansımız yaver giderse oyunun resmi web sitesinden daha fazla bilgi bulacağız .

Yorum yazın

TeknoVR