3D Avatar Şirketi Olan Genies, 150 Milyon Dolarlık C Serisi Yatırımı Artırdığını Duyurdu

Şirket gelecekte 3D avatar evleri ve sosyal deneyimler yaratmayı öngörüyor

2 dakika, Okuma Süresi

3D avatar şirketi olan Genies, 150 milyon dolarlık bir C Serisi yatırımı artırdığını duyurdu; bunun daha fazla mühendisi işe almak ve değiştirilemez token (NFT) tabanlı “avatar evreni” üzerinde geliştirmeye devam etmek için kullanılacağı bilgisi verildi.

Kaynak özel sermaye şirketi Silver Lake tarafından yönetildi ve mevcut yatırımcılar BOND, NEA ve Tamarack Global’in katılımını içeriyor. Bu, şirketin toplam dış yatırımını 202 milyon $’a ulaştırıyor ve şirket şu anda 1 milyar dolar değerine ulaştı.

Şirketin şimdilik ana odak noktası, metaverse’de kullanılmasını umduğu avatar oluşturma araçları ve dijital moda koleksiyonları ve sadece bir kripto cüzdanı değil. Şirket gelecekte avatar evleri ve sosyal deneyimler yaratmayı öngörüyor – muhtemelen aynı zamanda takas edilebilir NFT’ler de olacak gibi.

3d avatar2021’in sonlarında Genies, özellikle ‘The Warehouse‘ adlı kendi NFT pazarını yayınlamak için Universal Music Group ve Warner Music Group ile bir ortaklık imzaladı. Platformdaki kullanıcılar ve içerik oluşturucular, Dapper Labs’in blok zinciri ağı Flow’da basılan avatarları ve aksesuarları satın alabilir, satabilir ve takas edebilir. Anlaşma ayrıca Justin Bieber, Migos, Cardi B ve J Balvin dahil olmak üzere bir dizi müzisyenle NFT ortaklıkları gördü.

Genies CEO’su Akash Nigam, “Avatar ekosistemlerinin Web3‘ü, mobil uygulamaların Web2’yi tanımladığı şekilde şekillendireceğine inanıyoruz” dedi. “İnternetin her gelişmesiyle birlikte, geniş bir girişimcilik becerileri bölgesi doğuyor. Web3’te, Gen Z avatar ekosistemi kurucuları inovasyonun liderleri olacak ve yaratıcı araçlarımız aracılığıyla avatar yaratımları olarak onların en çılgın hayal güçlerini, fikirlerini ve deneyimlerini güçlendirmeye çalışıyoruz.”

Bu özel blok zinciri teknolojisinin, dijital mülkiyet sahipliğinin çizgi film maymunlarının resimlerinin ötesine geçecek şekilde ayarlandığı Web3 geleceğinde dijital mülkiyet için standart haline gelip gelmeyeceği belli değil. Aynı şekilde, XR endüstrisindeki birçok ünlü isim de NFT çılgınlığına atlıyor. HTC, şimdilik yalnızca ‘düz’ NFT sanatına adanmış olsa da, Aralık ayında kendi NFT pazarını açtı. Meta, henüz net bir lansman tarihi olmamasına rağmen, sosyal ağı Facebook’ta da aynısını yapmayı planlıyor.

Yorum yazın

TeknoVR