Quest ve PSVR’ye Resmi NFL VR Oyunu Geliyor

1 dakika, Okuma Süresi

Ulusal Futbol Ligi (NFL) ve spor teknolojisi şirketi StatusPRO, GDC 2022’de Meta Quest ve PSVR’yi hedefleyen NFL lisanslı bir VR oyunu oluşturmak için ortak olduklarını duyurdu.

Henüz adı açıklanmayan oyunun, “taraftarları her zamankinden daha yakın hale getirdiği ve birinci şahıs 3D sürükleyici bir deneyim aracılığıyla profesyonel bir futbolcu gibi oynamalarına izin vereceği” söyleniyor.

StatusPRO, NFL oyununun “sahaya çıkmanın ve hayranların profesyonel sporculara dönüşmesine izin vermenin gerçekte nasıl bir his olduğunu yeniden yaratmayı” hedeflediğini söylüyor.

NFL Başkan Yardımcısı Joe Ruggiero, “Sanal gerçeklik oyunları hızla genişliyor ve StatusPRO ile ortaklığımız, bu gelişmekte olan alandaki en büyük iki VR platformunun desteğiyle NFL oyununun yeni ve sürükleyici bir versiyonunu keşfetmemize olanak tanıyor” dedi. “VR ile etkileşime giren artan sayıda hayran görüyoruz ve bugün piyasadaki mevcut tekliflerimizi tamamlayan ilk VR oyunu piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz.”

2020 yılında eski futbolcular Andrew Hawkins ve Troy Jones tarafından kurulan StatusPRO, futbol antrenörlerine, oyunculara ve ayrıca taraftarlara hitap etmek amacıyla antrenman verilerini XR gözlüklerle birleştiriyor.

Sanal gerçeklik NFL oyununun ne zaman yayınlanacağı veya NFL’nin uzun süredir devam eden futbol dizisi Madden NFL  ile karşılaştırıldığında ne kadar önemli bir deneyim olacağını zamanla göreceğiz .

Yorum yazın

TeknoVR