Nasa’nın İlk AR Çizgiromanı First Woman NASA’s Promise for Humanity

3 Okuma Süresi

NASA’nın ilk AR çizgiromanı First Woman NASA’s Promise for Humanity, kurgusal karakter Callie Rodriguez’in aya ayak basan ilk renkli kadın olma hayallerini anlatıyor.

Brad Gann ve Steven List tarafından yazılan ve Ulusal Havacılık Enstitüsü ile işbirliği içinde Brent Donoho ve Katilin Reid tarafından resimlenen, uzayda kariyer yapmak isteyenlere ilham vermeyi amaçlıyor. Hikayenin kendisi, Callie Rodriguez’in, karton kutulardan uzay giysisi yapan çocukluğundan NASA’daki robotu RT’yi (babasının adını taşıyan) inşa ettiği kariyerine kadar olan kariyerini takip ediyor.

firstwomanar 2 e1634085788551

Bu AR çizgiroman, iOS ve Android cihazlarda bulunan First Woman uygulamasını kullanarak farklı etkileşimli AR deneyimlerinin kilidini açmak için kullanılabilecek farklı QR ve XR kodlarıyla karşılaşacaksınız. Kilidi açtıktan sonra, hikayede sahneler arasında dolaşabilir ve NASA tarafından astronotların ayda sürdürülebilir bir şekilde yaşamalarına yardımcı olmak için kullanılan gerçek teknolojileri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Callie’nin yardımcı robotu RT ile eğlenceli etkileşimlere girebilirsiniz ve hatta First Woman Mission Specialist olmanın bazı zorluklarını deneyimleyebilirsiniz! 

İnanılmaz sanat eserleri, hikaye anlatımı ve AR içeriğinin yanı sıra First WomanSoundcloud bağlantısı üzerinden erişebileceğiniz bir ses deneyimi de sunuyor. “Görme engelli insanlar için bir ses deneyimi yaratmak istedik. Bu hikayeyi bir çok insan deneyimlesin istedik. Bunun bir sınıf için de harika olacağını düşünüyoruz.” dedi Wang. 

Aya Çıkan İlk Kadın Olun: AR Çizgiroman First Woman NASA’s Promise for Humanity

First Woman: NASA’s Promise For Humanity, NASA’nın çizgi roman serisinin ilk sayısıdır.

Birinci seriyi buradan indirebilirsiniz. First Woman App uygulaması da mevcuttur iOS ve Android cihazlarda deneyimleyebilirsiniz. 

Yorum yazın

TeknoVR