Sanal gerçeklik gözlüğü takılabilen akıllı telefonlar

takılabilen akıllı telefonlar, teknolojinin giderek gelişmesi ve daha uygun fiyatlara satın alınabilmesinin ardından en çok merak edilen konular arasına girmiştir. Dünyanın önde gelen teknolojik cihaz ve akıllı telefon üreticileri, kullanıcılarına memnuniyet verici bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak için her geçen gün yenilikçi ürünlerini tanıtıp piyasaya sürmeye devam etmektedir. Eskiye kıyasla günümüzde çok daha uygun fiyat seçeneklerinden satışa sunulan  uyumlu telefonlar ile bambaşka bir dünyaya adıma atmak oldukça basit bir hal almıştır.

Her yaştan akıllı telefon kullanıcısı ile oyundan filmlere, videolardan müzik kliplerine ve hatta eğitim videolarına kadar pek çok alternatifi son teknoloji yazılım ve donanım özelliklerine sahip olarak kolaylıkla kullanabilmektedir. ile birebir uyumlu akıllı telefonlar da bu yüzden sektörde en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır.

takılabilen akıllı telefon modelleri

Piyasadaki uyumlu akıllı telefon modelleri sayesinde siz de aradığınız sanal gerçekliğin içinde dalış yapabilirsiniz. En iyi akıllı telefonların modelleri ile nasıl ve ne şekilde uyumluluk sağladığını şu şekilde açıklamak mümkündür:

  • Samsung Galaxy S10 5G – Gear VR ve Cardboard uyumlu
  • Samsung Galaxy S10 Plus – Gear VR ve Cardboard uyumlu
  • Samsung Galaxy S9 Plus – Gear VR ve Cardboard uyumlu
  • Samsung Galaxy S9 – Gear VR ve Cardboard uyumlu
  • Samsung Galaxy Note 8 – Gear VR ve Cardboard uyumlu
  • Google Pixel 3 – Gear VR, Daydream ve Cardboard uyumlu
  • Google Pixel 2 – Gear VR ve Cardboard uyumlu
  • LG V30 – Gear VR, Daydream ve Cardboard uyumlu
  • Moto Z2 Force – Gear VR, Daydream ve Cardboard uyumlu

Görüldüğü gibi Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modellerinin uyumlu olduğu sanal gerçeklik gözlükleri bu şekilde sıralanabilmektedir. En gelişmiş teknolojilere ve donanımlara sahip ise sektördeki popülerliğini sürdürmektedir.

takılabilen akıllı telefonlar

En Çok Kullanılan Sanal Gerçeklik Gözlük Markaları

En popüler marka ve modelleri arasında siz de kullandığını akıllı telefonun işletim sistemine göre en uyumlu modelleri bulabilirsiniz. Türkiye’de sektöründe en çok tercih edilen marka ve modelleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

En çok satılan modellerinin akıllı telefonlarla uyumluluğu da üst düzeydedir. Piyasada  uyumlu telefonlar arasında siz de bütçenize uygun telefon tercihinde bulunarak yepyeni bir gerçekliğe merhaba diyebilir, oyun – film – müzik ve eğitim vr uygulamaları alanında yenilikçi teknolojileri takip edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Varjo’nun Yeni XR-3 ve VR-3 Karma Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Mina

Oculus Quest 2 Satışta, Fiyatı ve Özellikleri

Beren BULUT

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bilal TEMIZ

Oculus Quest 2 özellikleri facebook tarafından yanlışlıkla sızdırıldı

Sibel UNAL

Sanal gerçeklik haberin anlatım gücünü arttırabilir mi?

Mina

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Almaya Değer mi?

Finrold
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments