En İyi VR Bulmaca Oyunu ve Deneyimi (Tüm VR Gözlükleri İçin)

5 dakika, Okuma Süresi

En iyi VR bulmaca oyunu ve deneyimi listemizde sizler için en dikkat çeken VR bulamaca oyunlarını paylaştık. Muazzam etkileşim potansiyeli taşıyan böylesine sürükleyici bir platform, VR bulmaca oyunları için çok uygundur.

VR platformlarının temel unsuru haline gelen bulmaca oyunları VR teknolojinin interaktif özelliği sayesinde oyuncular tarafından çok beğenildi, bu yüzden tüm VR platformlarında mevcut olan en iyi bulmaca oyunlarından bazılarının bir listesini hazırladık. Oyunlardan yalnızca birkaçı platforma özeldir ve bazı oyunlar birden fazla platformda mevcuttur.

Lafı fazla uzatmadan, karışık olarak sıralanmış en iyi VR bulmaca oyunu ve deneyimi listemiz aşağıda.

Tüm VR Platformları için En İyi VR Bulmaca Oyunu ve Deneyimi

A Fisherman’s Tale

a fisherman's tale

Platformlar:  Oculus Quest, PC VR (SteamVR, Oculus Store, Viveport), PSVR

A Fishermans Tale İncelemesi

A Fisherman’s Tale, Innerspace stüdyosu tarafından geliştirilen, kısa ama inanılmaz derecede dikkat çekici bir bulmaca oyunu. Oyun süresi az olsada, ustaca bulmacalar, oldukça tatmin edici. En İyi PSVR Oyunu/Deneyimi, En İyi Görev Oyunu/Deneyimi, En İyi PC VR Oyunu/Deneyimi ödüllerini alan ve genel olarak 2019’un En İyi VR oyunlarına aday gösterildi.

I Could You To Die 2

Platformlar: Oculus Quest, PC VR (Steam, Oculus Mağazası), PSVR

ilk serisinin yayınlanmasından beş yıl sonra, I Could You To Die 2, belirli bir tarzdaki zorlu bulmaca oyununu inanılmaz derecede iyi uygulayan bir oyundur. Bir şeyleri test etmek için bir saat harcayacağınız, yalnızca çözümün her zaman gözünüzün önünde olduğunu anlamak için zaman harcayacağınız bir deneme-yanılma süreci olan, kaliteli bir bulmaca oyunudur.

I Could You To Die 2 İncelemesi

Cubism

Platformlar: Oculus Quest, PC VR (Steam, Oculus Mağazası)

Cubism aldatıcı şekilde basit görünen bir oyundur. Her seviye, içine farklı Tetris benzeri blok parçaları yerleştirmeniz gereken bir 3D kafes şekline sahiptir. Zamanla bulmacalar zorlaşır ve parçalar daha karmaşık hale gelir.

Quest oyuncuları için 120 Hz ve el izleme desteği seçeneği var.

 

Room VR: A Dark Matter

Platformlar: Oculus Quest, PC VR (Steam, Oculus Store, Viveport), PSVR

The Room serisindeki son seri aynı zamanda VR sürümü olarak ilk seridir. Room VR: A Dark Matter, sıfırdan tamamen VR için yapılmıştır.

Geliştirici Fireproof, geçiş sürecinde inanılmaz derecede akıllı ve yaratıcı bulmacalara olan tutkusunu kaybetmedi ve aynı yeteneğini bu oyundada kullandı.

 

Angry Birds VR

Platformlar: PC VR (Steam, Oculus Store, Viveport), PSVR, Oculus Quest

Sevilen bir mobil oyun serisini VR’a getirmek için geliştirildi, sonuçta hepimiz bu kızgın kuşu çok iyi tanıyoruz. Bununla birlikte, Angry Birds VR, Angry Birds formülüne tam anlamıyla ve mecazi olarak yeni bir boyut ekleyen süper sezgisel oyun sunan oldukça geniş bir paket sunuyor.

Myst

Platformlar: Oculus Quest, PC VR (Steam, Oculus Mağazası)

Bu çığır açan PC oyunu, geçen yıl PC VR ve Oculus Quest için çıktı. Bu, zorlu bulmacaları çözmenize yardımcı olması için bir dizüstü bilgisayara veya bir arkadaşınıza ulaşmanızı sağlayacak özelliğe sahip.

Herkesin bir kez oynaması gereken bir oyundur ve VR bağlantı noktaları size bunu yapmanın modern ama sadık bir yolunu sunacak.

 

The Talos Principle VR

Platformlar: PC VR (SteamVR, Oculus Mağazası)

Klasik bir bilinmezliğin limanı olan bu oyun, başlangıçta PC için geliştirilmiş ve şimdi VR içinde mevcut olan orijinal oyunun inanılmaz derecede VR iyi yapılmış versiyonudur. Oyunu PC’de hiç oynamadıysanız, The Talos Principle, VR gözlüğünüzü taktığınızda kendinizi evinizde hissettirecek.

 

The Curious Tale of the Stolen Pets

Platformlar: Oculus Quest, PS VR, PC VR (SteamVR, Oculus Mağazası)

Listedeki en yeni bulmaca oyunlarından biri olan The Curious Tale of the Stolen Pets, içinizi ısıtacak büyüleyici bir bulmaca oyunudur. “Seni güldüren, gülümseten ve çoğu zaman kendini zeki ve yaratıcı hissettiren” bir bulmaca oyununda küçük diorama tarzı dünyalarda oynayacaksınız.

 

Please, Don’t Touch Everything

Platformlar:  Oculus Quest, Oculus Go, PC VR (SteamVR, Oculus Store), PSVR

Lütfen, Don’t Touch Everything, zor bulmacalardan hoşlanan oyuncular için mükemmel bir VR bulmaca oyunu. İlk olarak Gear VR için 2016’da piyasaya sürüldü.

 

Yorum yazın

TeknoVR