ZED Mini Geliştirici Kitleri İle VR ve AR Bir Arada Olacak

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak uzun zamandır sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik arasında bir çizgi var. ZED Mini geliştirici kitleri ise her ikisini de yapabilen bir ortak bir donanım olmayı amaçlıyor. Donanım bu ay piyasaya çıkacak.

ZED mini bir kamera ile HTC Vive ve Oculus Rift‘i AR cihazına çeviriyor. Yeni kamera gerçek dünya ile video oyunlarını veya 3D uygulamaları eş zamanlı olarak yakalıyor.

ZED Mini Geliştirici Kitleri ile VR ve AR

ZED Mini Geliştirici Kitleri
ZED Mini Geliştirici Kitleri

Kamera Oculus Rift veya HTC Vive önüne takıldıktan sonra, ZED mini iki kameradan stereoskopik videoyu gözlüğe göndererek kullanıcıya gerçek dünyayı görmesine izin veriyor. Stereolabs yazılımı aynı anda ortamı taramak ve içindeki konumunu izlemek için bu video akışlarını aynı anda kullanır ve tam donanımlı bir AR cihazı oluşturuyor.

ZED mini, uçaklar, robotlar, 3D haritalama ve karma gerçeklik için yaygın olarak kullanılan derinlik kamerası olan ZED’in küçük versiyonudur.  Kamera, nesneleri kullanıcıların elleri veya nesneleri gibi derinlik kamerasına çok yakın bir şekilde eşleştirmesine olanak tanır. Ancak yine de 15 metreye kadar olan yüzeyleri eşleyebilir. Ayrıca, Stereolabs’ın kendi iç izleme teknolojisi, HMD’lerin artık Oculus Rift’in Constellation Trackers veya HTC Vive’s Lighthouse baz istasyonları gibi kendi izleme çözümlerini gerektirmediği anlamına geliyor. Kamera, USB-C vasıtasıyla bağlanır ve uyumlu bir askı vasıtasıyla VR gözlüğe bağlanıyor.

Geliştiriciler, ZED mininin çıkışı ile aynı zamanda ZED SDK’yı da yayınlayacak. Güncelleme, gerçek dünyayla düzgün bir biçimde bütünleşen ve çarpışan sanal nesneleri, ışıklandırmayı, parçacıkları ve efektleri entegre etmeyi kolaylaştıran Unity ve Unreal Engine için eklentileri içerecek. Geliştiriciler HTC Vive hareket denetleyicileri, Oculus Touch, PlayStation Move ve diğer denetleyicileri de kullanabilecek ve bu uygulamaları Steam’de yayınlayabilecek.

ZED mini, birkaç örnek uygulama ile beraber gönderilecek. Donanım geliştiricilere 18 Aralık 2017’de gönderilecek. Donanımın fiyatı ise 449 $ olacak.

[related-post id=”8228″]

VROTTO, güncel ve gelecek Sanal Gerçeklik Donanımları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL

Pikmin Serisine Dayalı Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

Bilal TEMIZ

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More