Turtle Rock Studios’tan Oculus İçin Yeni VR Macera Oyunu Duyurusu

1 dakika, Okuma Süresi

Left4Dead geliştiricisi Turtle Rock Studios, geliştirilmekte olan başka bir Oculus Rift oyununa sahip. Bu yeni VR macera oyunu, en sevilen franchise’larından ilham alıyor gibi görünüyor.

Oculus İçin Yeni VR Macera Oyunu Duyurusu

Nate Mitchell, bugün bir Oculus Blog yayınında oyunu duyurdu. Mitchell, “Turtle Rock Studios’un en sonuncusu gibi, GDC ve PAX East’e getirdiğimiz oyunlarla biraz zaman geçiriyorum” dedi. “Çocukken Zelda’yı oynamamı hatırlatıyor, merak duygusu ve yaşamdan daha büyük bir macera.”

Başka bir blog yazısı üzerine Oculus, projenin bir VR macera oyunu olduğunu doğruladı. Turtle Rock gerçek bir Zelda VR üzerinde çalışıyor olabilir mi? Platformlar açıklanmadı, ancak bunun bir Oculus Rift ya da Oculus Quest oyunu olmasını bekliyoruz.

Turtle Rock, bu noktada VR ve Oculus ile oldukça geniş bir geçmişe sahip. Ekip, Gear VR ve Oculus Go’daki en popüler uygulamalardan biri olduğu kanıtlanan Face Your Fears’ı geliştirdi. Aynı zamanda, Well adlı RPG olan muhteşem bir zindan geliştirdi. Stüdyo şu anda Quest’teki korkularınızla yüzleşmek için bir devam filmi üzerinde çalışıyor.

GDC 2019, 18 Mart’ta başlayacak ve 22 Mart’a kadar sürecek. Bu arada PAX East, 28-31 Mart tarihleri ​​arasında hizmet veriyor olacak. Quest’in 2019 ilkbaharında ilk sürümünün piyasaya sürme tarihi yaklaşmaya başladığını göz önünde bulundurarak, önümüzdeki programlarda Oculus’tan birçok haber bekliyoruz. Ayrıca, yakın bir zamanda çıkan söylentilerde Oculus Rift S geliştirmesinin duyurulmasını bekliyoruz.

Yorum yazın

TeknoVR