Yeni Başlayanlar İçin Mükemmel 10 VR Oyunu ve Uygulaması

11 dakika, Okuma Süresi

Aşağıda, ilk kez sanal gerçeklik deneyimine katılacaklar için seçtiğimiz 10 VR oyunu ve uygulamasını listeledik. Mükemmel 10 VR oyunu ve uygulaması bulunmaktadır. Meta Quest 2, PC VR ve PlayStation VR gözlükleri gibi popüler VR cihazlarında bulunan yazılımları dahil etmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Walkabout Mini Golf

yeni başlayanlar için mükemmel bir VR spor deneyimi olmanın yanı sıra Meta Quest ve SteamVR başlıklarında en yüksek puan alan VR oyunlarından biridir. Ustalıkla hazırlanmış mini golf deneyimi, gerçekçi vuruş mekaniği, çok sayıda özelleştirme seçeneği ve inanılmaz sahalardan oluşan büyüyen bir katalog içerir.

Her yere dağılmış benzersiz golf topları ve eserler ararken arkadaşlarınızla birlikte rekabet edebilir veya tek başınıza vuruş becerileriniz üzerinde çalışabilirsiniz. Bu yeterince havalı değilmiş gibi, geliştirici Mighty Coconut, Denizler Altında 20.000 FersahMyst ve Jim Henson’s Labyrinth gibi popüler oyunlara dayalı temalı kurslar sunmak için diğer şirket ve kuruluşlarla düzenli olarak ortaklık kuruyor.

Beat Saber

2018’de piyasaya sürülmesine rağmen, Beat Saber şu anda VR başlıklarında bulunan en popüler VR ritim oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Bu, büyük ölçüde bağımlılık yaratan oyun mekaniğinin yanı sıra Lizzo, Green Day, The Weeknd, Lady Gaga, Imagine Dragons ve daha fazlası gibi popüler sanatçıların büyüyen müzik kütüphanesinden kaynaklanmaktadır.

Daha bu ay oyun, KISS, Nervana, The White Stripes gibi efsanevi rock gruplarının müziklerini içeren bir başka ücretli müzik paketi olan Rock Mixtape’i aldı.

Cosmonious High

Job Simulator ve Vacation Simulator’ın yapımcılarından Cosmonious High, çöküşün eşiğindeki bir liseye giden garip bir uzaylı yaratığın rolünü üstlendiğiniz, kaygısız tek oyunculu bir deneyim sunuyor. Yukarıda belirtilen VR oyunlarına benzer şekilde, Cosmonious High, farklı uzaylı güçleri kullanarak çeşitli benzersiz görevleri tamamlamanızı sağlıyor.

Oyun, komedi, bulmaca çözme ve keşfetmenin hoş bir kombinasyonunu içeriyor ve bu da onu ilk kez bir VR gözlüğü takanlar için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Renkli görselleri ve çizgi film benzeri karakterleri sizi yanıltmasın, her yaştan insanın keyifle oynayabileceği bir oyundur.

Virtual Desktop

Başlığınızda olması gereken en önemli uygulamalardan biri Sanal Masaüstü’dür. Bu şık yazılım parçası, masaüstü bilgisayarınızı gerçek zamanlı olarak kablosuz olarak VR gözlüğünüze aktarmanıza olanak tanır. Web’de rahatça gezinebilir, film ve TV izleyebilir ve en sevdiğiniz PC oyunlarını oynayabilirsiniz.

Bir Meta Quest 2’niz varsa, PC VR oyunlarını ve uygulamalarını kablo gerektirmeden doğrudan bağımsız cihazınıza aktarabilirsiniz. Bununla birlikte, daha güçlü içeriğe erişmek için yine de VR’ye hazır bir PC’ye ihtiyacınız olacak. Yine de bu, Quest 2’nizi temel olarak hibrit bir bağımsız/PC VR gözlüğüne dönüştüren inanılmaz bir uygulamadır.

Gorilla Tag

VR bacaklarınızı bulmak istiyorsanız birkaç tur Gorilla Tag oynamalısınız. Büyük bir hit yakalayan bu sanal gerçeklik oyunu, yalnızca kollarınızı kullanarak düşük poligonlu ortamlardan oluşan ve giderek büyüyen bir alanda arkadaşlarınızı kovalarken renkli bir goril rolünü oynamanızı sağlıyor. Oyunun benzersiz görsel estetiği ve kol tabanlı hareket mekaniği, VR topluluğu arasında bir hit olduğunu kanıtladı ve onu listelerin zirvesine taşıdı.

Yıllarca süren erken erişimden sonra, Gorilla Tag bu ay Meta Quest 2 ve Meta Quest Pro başlıklarında resmi lansmanını yaptı ve beraberinde bir dizi yeni avatar özelleştirmesi getirdi. Oyun, Meta Quest 2’de ücretsiz olarak ve SteamVR’da 19,99$ karşılığında oynanabilir. Geliştirici ayrıca ek bir ücret karşılığında satın alabileceğiniz bir dizi oyun içi kozmetik sunuyor.

VRChat

VRChat olmadan sanal gerçeklik ile ilgili hiçbir ilk 10 listesi tamamlanmış sayılmaz. 2017’de PC VR başlıklarında piyasaya sürülen VRChat, o zamandan beri en çok trafiğe sahip sosyal VR platformlarından biri haline gelmek için popülaritesini artırdı. Meta Quest ve PC VR başlıklarında ücretsiz olarak sunulan çevrimiçi sosyal alan, çoğu VRChat topluluğu tarafından oluşturulmuş keşfedilecek sayısız dünya içeriyor.

Sanal buluşma alanlarında arkadaşlarınızla ve yabancılarla buluşabilir, tam teşekküllü PvP oyunlarında yarışabilir, canlı etkinliklere katılabilir, eğitim seminerlerine katılabilir, gerçek DJ’lerle özel gece kulüplerinde dans hareketleri üzerinde çalışabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Among Us VR

Çevrimiçi çok oyunculu sosyal çıkarım oyunu artık VR’de mevcut ve tam bir isyan. Başlıca VR gözlüklerinde bulunan Among Us VR, orijinal oyun hakkında bildiğiniz ve sevdiğiniz her şeyin yanı sıra hareket kontrolleri için sıfırdan tasarlanmış yepyeni görevlere sahiptir.

Katillere göz kulak olurken görevleri tamamlamanın 2D’de stresli olduğunu düşünüyorsanız, fiziksel olarak omzunuzun üzerinden bakmayı deneyin. Arkadaşlarınızı soğukkanlı cinayetle suçlamak, sesli sohbet ve el hareketleriyle VR’de çok daha eğlenceli. İster orijinal oyunların hayranı olun, ister genel olarak sadece eğlenceli sosyal oyunların hayranı olun, Among Us VR’ye kesinlikle bir şans vermek isteyeceksiniz.

Tilt Brush

Şu anda VR başlıklarında çok sayıda sanat uygulaması var, ancak Tilt Brush gibisi yok. Google tarafından geliştirilen bu sürükleyici yaratıcı deneyim, görsel olarak büyüleyici çeşitli fırçalar kullanarak 3D olarak boyamanıza imkan veriyor. Sese tepki veren bir müzik fırçası gibi bir avuç hareketli fırça bile var.

Tilt Brush, tek oyunculu bir deneyimdir. Arkadaşlarınızla birlikte resim yapmak isterseniz MultiBrush’a göz atmanızı tavsiye ederiz. Orijinal oyunun açık kaynak kodu kullanılarak oluşturulan bu çok oyunculu yorumlama, diğer oyuncularla gerçek zamanlı olarak oluşturmanıza olanak tanır ve en iyi yanı, orijinal oyunla aynı maliyete sahip olmasıdır.

Tentacular

Tentacular, bugüne kadar oynadığımız en saçma VR oyunlarından biridir. Beğenilen VR yayıncısı Devolver Digital tarafından sunulan bu üst düzey tek oyunculu deneyim, devasa bir canavar rolünü oynamanızı ve devasa dokunaçlarınızı kullanarak küçük bir ada kasabasına yardım etmenizi sağlıyor.

Oyun, komik dokunaç tabanlı fizik kullanılarak tamamlanacak 50’den fazla bulmaca içeriyor. Ayrıca devasa yapılar ve düzenekler inşa edebileceğiniz genişleyen bir sanal alan ortamı da var. Tentacular, VR hareket kontrollerine alışmanın eğlenceli yolu olan bir oyundur.

I Expect You To Die (seri)

Hiç gizli ajan olmayı hayal ettin mi? Pekala, şimdi senin şansın. I Expect You To Die, şeytani bir delinin dünyayı ele geçirmesini engellemek amacıyla çeşitli ölümcül bulmacaları çözme görevi verdiğin, kaçış odası tarzı bir deneyim. Seçkin bir gizli ajan olarak, çeşitli casus araçlarına ve özel telekinetik yeteneklere erişebileceksiniz.

Orijinal oyun, her biri kendine özgü zorlukları olan, tamamlanması gereken yedi gizli operasyon içeriyor. I Expect You To Die 2, girişilecek yeni görevler, keşfedilecek yerler ve tanışılacak karakterler sunuyor. Oyun oturarak bile oynanabilir, bu da onu hem yeni gelenler hem de eski VR uzmanları için eğlenceli ve erişilebilir bir deneyim haline getirir.

Yorum yazın

TeknoVR