Windows MR Başlık Setleri

Windows MR Başlık Setleri ve PC Maliyeti 1000$’ın Altında Olacak

 Yeni bilgisayarlar 499 dolara satışa sunulacak. Microsoft Gamescom 2017 ile sanal gerçeklik haberleri konusunda suskunluğunu bozdu. Yaklaşan Windows MR Başlık Setleri Steam’i destekleyecek ve PC ile beraber fiyatının 1000 $’ın altında olacağı söylendi.

HoloLens’in Microsoft baş mühendisi Alex Kipman, Windows Blog’unda, “Windows başlık ve hareket denetleyicileri bu sene için HP, Lenovo, Dell ve Acer’dan satışa sunulacak. Başlık ve hareket denetleyicisi paketleri 399 $ gibi düşük bir fiyatla başlayacak ve heyecan verici ve yeni PC modelleriyle 499 Dolar’dan başlayacak. ” dedi.

Windows başlıklar, harici kameralar, HTC Vive veya Oculus Rift gibi sensörler olmaksızın, hareket denetleyicilerinin ve kullanıcıların bulunduğu konumun tam olarak izlenebilmesi için HoloLens teknolojisini kullanıyor.

Windows MR Başlık Setleri

Başlıkları Steam

PC’ler açısından iki sınıflandırma olacak. Windows PC‘leri ve Windows Ultra PC’leri. Microsoft, eski masaüstü ve entegre grafikli dizüstü bilgisayarlardan oluşacağını belirtti. Bu cihazlara takıldığında, sürükleyici başlıklar saniyede 60 karelik bir hızla çalışacak ve “ikincisi” ayrı grafikli masaüstü bilgisayarlardan ve dizüstü bilgisayarlardan oluşacak. Bu cihazlara takıldığında, başlıklar saniyede 90 karelik bir hızla çalışacak.

Her ikisi de yeni başlık setlerini desteklerken, bu 499 ABD Doları fiyatıyla 399 $ ‘lık başlığınızda paket için toplam 898 dolar ödersiniz. Ultra PC’lerin maliyeti gelince, Microsoft nihai bir fiyat hamüz belirtmedi.

HTC Vive ve Oculus Rift, bu yaz fiyatlarında 200$’lık indirim yaparken MR Başlıklar rekabet açısından bu tarz fiyatlara sahip değil. Microsoft bu sezon benzersiz bir teknolojiyi kullanıcılarına sunmuş olacak.

VROTTO, güncel ve gelecek MR Başlıklar hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

Benzer İçerikler

BattleGroupVR, VR uzay strateji Oyunu

Beren BULUT

Oculus Link Özellikleri

Mina

Oculus Link Kablosu Nedir?

Mina

NVIDIA, CloudXR VR çözümü ile mobil VR’da daha gerçekçi görüntüler olacak

Mina

Canon’un yeni karma gerçeklik gözlüğü Canon MREAL S1

Mina

Sanal gerçeklik gözlüğü takılabilen akıllı telefonlar

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x