DONANIM

Microsoft Windows Karma Gerçeklik Başlıkları Steam’i Destekleyecek

Bu yılın ilerleyen saatlerinde , ilk setlerini piyasaya sürecek. Şirketin yaptığı açıklamada Başlıkları Steam’i destekleyecek. PC tabanlı cihazlar olan ve gibi cihazlarla olan rekabet artacak gibi görünüyor.

Valve Software’den Joe Ludwig, “Windows Karma Gerçeklik başlık setlerinin piyasaya sürülmesi için büyük bir adım. Bu aygıtlarla Steam uyumluluğunu içerecek şekilde Microsoft ile çalışmak geliştiriciler ve tüketiciler için açık bir platform olarak ’ı  büyütmek için büyük bir gelişme. Önde gelen PC üreticileri tarafından sağlanan çok çeşitli donanım seçenekleri ile Steam topluluğu, ’ın şaşırtıcı potansiyelini tecrübe etmek için her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip olacak. ” dedi.

Microsoft Karma Gerçeklik Başlıkları Steam’i Destekleyecek

Henüz Microsoft, bu uyumluluğun gerçekte nasıl işleyeceğini özellikle belirtmedi. ’ın kütüphanesine daha kolay erişim sağlamak için geliştiricilerin başlıklarına tek tek veya Valve’in OpenVR sürücüsünden (HTC Vive ve Oculus Rift gibi) yararlanıp destek sağlaması gerekecek.

Acer, HP, , Asus ve Dell, bu yılın ilerleyen saatlerinde hareket denetleyicileri ile birlikte Windows Karma Gerçeklik Başlık setleri hazırlıyorlar. MR başlık setlerinin Windows 10 geliştirme kiti sürümüne yönelik ön siparişler Mayıs ayında başladı. Daha sonra bu ayın başlarında HP ve Acer cihazları, herkesin Microsoft Mağazasından satın alabileceği hale geldi. Ancak şu an için stokta yoklar.

VROTTO, güncel ve gelecek Karma Gerçeklik haberleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecek. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

  Sanal Gerçeklik Gözlükleri Satış Analizleri - PSVR, Vive, Rift

Benzer İçerikler

Apple Yeni Patenti ile Artırılmış Gerçekliği Facetime’a Getiriyor

Çok Yakında Gear VR İle Facebook da Gezinebileceksiniz.

Lumus Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri İçin Quanta İle Ortaklık Kurdu

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir