Karma Gerçeklik

Microsoft, Windows Karışık Gerçeklik Başlıklarına Flashlight Özelliğini Ekliyor

Artık Windows takarken gerçek dünyayı görmek için “Flashlight On” diyebilirsiniz.

Windows Başlıklarına Flashlight Özelliği Ekleniyor

Microsoft’un platformunu çalıştıran başlıklar, Acer, ve gibi şirketlerin ürünlerini kullananlar, en yeni Windows 10 Insider build ile yeni özelliklere erişebilir. Başlığınız ses komutu özelliğini test etmek için bunlardan herhangi birinin olmaması durumunda bir mikrofon bağlamanız yeterli olacak, ancak başka yollarla da etkinleştirilebilir. Geçtiğimiz aylarda, Windows işletim sistemini çalıştıran bazı kötü deneyimler yaşanmış olsa da. En son sürümü yüklemek ve test etmek için acele etmeyin. Bu özellik, başlık üzerindeki kameradan, denetleyiciyi nereye götürdüğünüze doğru bir geçiş görüntüsü yansıtır. Daha önce yayınlanan Microsoft blog gönderisinden:

Başlat menüsünü, bir düğme kısayolunu veya bir ses komutunu kullanarak herhangi bir zamanda gerçek dünyanıza bir portal açabilirsiniz. Bu, kontrol cihazınıza bağlı düşük gecikmeli geçiş kamera beslemesini açar. Rahat, sezgisel ve sizi sanal ortama dalmış halde tutar.

Yeni Windows tabanlı sistem, kullanıcıların iki gerçekle aynı anda etkileşimde bulunmalarını sağlıyor. Ayrıca Microsoft’un ortamımın yakaladığı ağın neye benzediğini görmek  sizi heyecanlandıracak. Şirket mühendislerinin gerçek ortamdaki nesneleri sanal nesneye çekmeye başlamak için nesne tanıma özelliğini kullanabileceğini ümit ediyorum. Özel bir parlayan kanepe görmek güzel olabilir ve üzerine oturduğunuzda, aslında gerçek bir dünya mobilyası üzerinde oturuyorsunuz. Bu özellik güncellemesinde böyle bir şey yoktur, ancak VR başlıkların önümüzdeki birkaç yıl içinde kullanımı daha kolay ve güvenli hale getirmek için Microsoft, Facebook ve Google gibi tek yönlü teknoloji devleri önder olabilir. Flashlight Microsoft için iyi bir ilk adım gibi görünüyor.

Tag: windows karışık gerçeklik

  Kanada Tıp Birliği Ekibi Cloud DX ile VR'ı Hastanelere Getirecek

Benzer İçerikler

2018 Sanal Gerçeklik Pazar Payı VR Gözlük Satış Oranları

Mozilla Web Tabanlı Karma Gerçeklik Projesi Mozilla WebXR’ı Duyurdu

Minecraft Windows Karma Gerçeklik Gözlükleri ile Oynanabilecek Mi?

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir