War Dust İnclemesi – WAR DUST | 32 vs 32 Battles

2018 ortalarında Battlefiled şeklinde fragmanlar yayınlayıp heyecanlandıran için incelemesi hazırlamak istedim daha önce VR FPS War Dust Alpha Dönemi Başlıyor haberini yayınlamıştık. içinde ilk 64 player’ı aynı anda savaş alanına sürmekten bahsedip bizi  sevinçten çıldırtacak, bir proje ile karşımıza çıkan “Raptor Lab” ın yeni oyunu  İnclemesi ile karşınızdayım.

açık alan çatışmalarından bir kare

hakkında genel bilgi: İnclemesi

Oyun savaş atmosferini elinden geldiğince yansıtmış ’ da 64 kişiyi bir araya sorunsuz getirmiş. Bunun üstüne araç kullanımları ile de harika bir şey katmış atmosfere arkadaşınızla atv de o arkada siz önde düşmana doğru gitmek çok keyifliydi. Tank da aynı şekilde onun dışında aynı Battlefield da gördüğümüz class sistemi de ’a çok güzel şekilde uyarlanmış. Oyunda mevcut (medic,assault,sniper) şeklinde  her birinin kendine farklı eşyaları ve silahları olduğu bir sistem mevcut yerden silah almak maalesef yok, karşı öldürdüğünüz sniper’ın, sniperı’nı  alamıyorsunuz  belki ilerde eklenebilir.

Başlangıçta online bir takımdan kare

Oyun içerisinde ki ana hedef Battlefiled da olduğu gibi alan ele geçirmek olup tüm alanları gele geçiren takımın, diğer takımı yenmesi siz ya savunucaksanız  yada  saldıracaksınız. Belki ilerde eklenebilir bir şeyler ancak şuanda tek amaç oyun içerisinde bu düşman vurmak ve takıma arkadaşınıza can vermek veya tank tamir etmek gibi şeyler exstra puan olarak size geri geliyor. Oyunun erken erişim olduğunu da belirtmek isterim evet hattalar mevcut,  her erken erişimde olduğu gibi ancak da asıl konuşmamız gereken başka bir şeyler olduğundan bahsetmek isterim.

Pozitif Özellikler:  İnclemesi

64 kişi muazzam şekilde oturtulmuş o kadar iyi oturtulmuş ki lag ile bile karşılaşmadım. Yapımcı firma burada istediğini yapmış gözüküyor.

Çok basit ama çok etili bir olaydan bahsedeceğim kolun omuza kadar gözüken yapısı BU HARİKA BİR ŞEY !! O kadar basit gözüken ama insanın sanki kendi vücudu gibi hissettiren en büyük şeylerden bir tanesi.

Silah kullanımı rahat Raptor Labın (yapımcı firma) diğer oyunları kadar rahatsız edici şekilde değil. Gayet rahat silahınızı tutup mermi değiştirebiliyorsunuz. Bunun yanında class’ınızın yan ekipmanlarını kullanmakta bir o kadar rahat ve güzel

Araç kullanımı çoğu larında kullanmadığım şeyler kullandım helikopter , tank ,uçak, motor, bunlar gayet güzeldi. Hatta arkadaşınızın  yanınız da oturması ve yardım etmesi daha bile keyfi ikiye katlıyor

Siz yere yattığınız da karakterinizin de sizinle bir hareketler yapıp tam yatması  veya siz çömelirken tam çömelmesi çok güzel şekilde oturmuş. Bununla birlikte bi yerlerden atlarken elinizle güç alıp çitlerden atlama veya duvarlardan atlama mekaniği aynen bu oyunda da var ve çok güzel hissettirdiğini itiraf etmem gerek.

Oyun içinden görüntü

NEGATİF ÖZELLİKLER:

Buglar maalesef burda da yüzümüzü pek güldürmüyor. Harita geniş iken bir yerlere giderken kendinizi bir anda taşa takılırken veya bir kum torbasına takılırken bulmanız çok olası

Grafikler pek göründüğü kadar güzel değil tabi ki 64 kişilik bir unda çok bir şey beklenmemeli. Ama yinede bunun arkasına sığınıp bu kadar üstün körü yapılmasa iyi olurdu

Harita büyük ancak içi biraz boş yani kendinizi pubg de boş tarlalarda koşuyormuş hissiyatı oluyor. Çok buda 64 kişilik bi oyunda sizi baya açık hedef yapıyor bir şeyin arkasına da geçemediğiniz için nereden geldiğini görmediğiniz bir kurşun tarafından ölmeniz muhtemel

Takım seçme ekranında 32 kişiyi aynı anda seçtiği takımın odasında sıkıştırmak kimin aklına gelmiştir bilmiyorum. Gerçekten zor anlar ve ses patlamaları yaşamanız muhtemel düzelirler mi bilemem ama bu gerçekten can sıkıcı bir nokta

Oyun Hakkında Son Bakış:

savaş alanı büyüklüğü ve çok kişiyi bi araya getirmesinden ötürü harika bir fikir ve çok zevkli bir oyun. Üstüne classlar ile gerçek bir savaş ortamı yaratmak hele ki roleplay yapan birileri ile karşılaşırsanız eşsiz bir deneyim olabilir. Ancak maalesef ki  bir sorunumuz var yapımcı firma, “Raptor Lab” bundan önce 4 tane erken erişim oyununa daha imza attı ve hepsi 1 yıl sonra unutulup aynı hatalar ile bırakılıp rafa kaldırıldı.

Hala oynayan oyuncuları olsa da bu oyunlara nedense update getirmemekte kararlı gibi duruyorlar. Gelirse bile bunlar söz verdikleri şeyler değil. Tamamen 20 mb lık fixler oluyor oyunlar hala çıktığı şekilde duruyor ben bu durumu discord kanaların dan atsam da geri dönüş alamadım.

’ın da bu duruma düşeceğini düşünüyorum. Şuan da iyi ilgileniyorlar ancak ileride unutulup aynı firmanın başka bir oyunla oyuncuların karşısına çıkacağını düşünmemek zor değil. Bundan ötürü size keyifli saatler geçirtebilecek güzel bir oyun. Ancak 1 sene içerisin de hataları ile havada kalacağının uyarısını  bilmenizde de fayda var.

İnclemesi ile birlikte bu oyunu oynamak veya denemek isteyen arkadaşlar. Dikkat etmeniz gereken unsurlara değinmeye çalıştım. Siz de  İnclemesi ile ilgili düşünceleriniz ve söylemek istediklerinizi bizim ile yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Solaris Offworld Combat Bu İlkbaharda PlayStation VR da

Mina

Medal of Honor: Above and Beyond İçin HP Reverb G2 Desteği Geldi

Hatice CANTÜRK

VR nişancı oyunu STRIDE PSVR Sürümü Geliyor

Mina

Echo Pass İle Echo VR Oynayarak Daha Çok Ödül Kazanabileceksiniz

Mina

‘Hitman 3’ Lansman Fragmanı Zengin Ayrıntılı Bir Dünyayı Gösteriyor – 20 Ocak’ta PSVR’ye Geldi

Mina

VR Yayıncısı Olarak Avatarınızı Sanal Gerçeklik İçinde Yayınlayın

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments