VR Gözlük

Walmart’ta Satılmaya Başlanan Ultra Ucuz Gözlükler

Amerika’nın perakende satış devi Walmart, mağazalarında ultra ucuz satmaya başladı. Gelin isterseniz hep beraber bu ucuz ve Bağımsız gözlükler ile bizi neler bekliyor inceleyelim.

Gözlükleri

SteamVR gözlüklerinin üç modeli Walmart raflarında yerini almış bulunuyor. 20 dolara lens başına 960 × 1080, 30 dolara lens başına 1280 × 1440 ve 45 dolara IPD ayarlı lens başına 1440 × 1440 modeler bulunuyor.

Steam VR Gözlük

Diğer gözlüklerinin çoğu gibi, bilgisayarınıza HDMI ve USB ile bağlanabilirler. Ancak diğer gözlüklerinden farklı olarak, konum izleme özelliği olmayan bu ürünler ile etrafa bakabileceğiniz fakat hareket edemeyeceğiniz anlamına gelmekte.

Ucuz modellerin 60Hz’de çalıştığı, 45 $’lık modelinin ise 90Hz’de çalıştığı söyler. Hepsinde ucuz, küçük lensler kullanılıyor, bu yüzden geniş bir tatlı nokta veya iyi netlik beklemek anlamsız olacaktır.

Her üç model de bir USB gamepad ile gelmekte. Bu da teorik olarak bilgisayarınız çalıştığı sürece izlemeli kontroller gerektirmeyen herhangi bir SteamVR oyunu oynayabilmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Bağımsız Gözlükler

Bağımsız gözlüklerden iki modelin bulunduğu Walmart’ta birisi lens başına 960 × 1080 için 1080p ekran kullanıyor, diğeri ise Go ile aynı çözünürlükte 1280 × 1440’a sahip.

 

Gözlükler değiştirilmiş bir Android OS kullanıyor. Uygulama mağazasına çeşitli Çin mobil gözlükleri tarafından kullanılan Nibiru adında bir mağaza. Bu nedenle, mevcut içerik Oculus veya Daydream’e yaklaşmayacak.

Bağımsız Gözlük

2014’ten itibaren düşük bir yonga seti tarafından destekleniyorlar. Bu, diğer bağımsızlardan daha az güçlü olmalarını sağlıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, yonga setindeki GPU, aslında iPhone 4S’de 2011’de kullanılana göre hızaşırtılmış bir çeşidi. Normal mobil VR grafiklerinin kötü olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen bu gözlükleri kullanmak istemezsiniz.

  Microsoft Steam için OpenVR ile Beraber Çalışıyor

Gözlükleri, üzerine yerleştirilmiş düğmelerle kontrol edebilirsiniz. Veya bunu istemezseniz 20 $ ekstra vererek bir uzaktan kumanda alabilirsiniz.

VR uzaktan kumanda

Ne Kadar Ekmek, O Kadar Köfte

Bu ürünlerden bir VR keyfi beklemek zor olacaktır lakin nedir ne değildir en azından ufacık bir örnek olabilir. Aynı zamanda bu örnek bize istenirse VR gözlüklerin ne kadar ucuz olabileceğini sergiliyor.

Bizim de perakende marketlerimizde de ucuz VR gözlükler görmek dileği ile.

Benzer İçerikler

Valve, Kendi Hazırladığı Üç VR Oyunu Piyasaya Sunacak

Zed, Cyan Studios Tarafından Yayınlanacak Atmosferik Bir VR Macera Oyunu.

Ultrawings Geliştiricisinden Bir Sonraki VR Oyunu İle İlgili Bir Görsel Paylaştı

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x