Meta Quest ile VR’da Quake 3 Arena Nasıl Oynanır?

Quake 3 Arena'yı artık Quest VR Gözlüğünüz ile VR modun da oynayabileceksiniz. Quake 3 Arena VR kurulum rehberi yazımızda.

3 dakika, Okuma Süresi

Herkesin çok sevdiği klasik olan VR’da Quake 3 Arena nasıl oynanır? Bu yazımızda kurulumu anlatacağız. Yeni bir mod sayesinde, Meta Quest’te iD Software’in 1999 yayınladığı çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu Quake 3 Arena’yı VR’de oynamanıza izin veriyor. DOOM ve Return to Castle Wolfenstein için popüler VR modlarının arkasındaki aynı grup olan Team Beef tarafından bizim içih azırlanan Quake 3 Arena VR, kült oyun olan Quake 3 Arenayı artık VR gözlükleri ile oynamamıza izin veriyor.

Team Beef’in tüm VR modları gibi, tam çok oyunculu deneyime erişmek için PC’de Quake III Arena’nın bir kopyasına sahip olmanız gerekir. Bununla birlikte, mod, resmi ücretsiz demoyu içeriyor ve tek oyunculu deneyimin küçük bir bölümünü ve ayrıca bir “DEMO” etiketine sahip çok oyunculu sunucularında oynamanıza izin veriyor. Ayrıca, gelecekteki modları ve harita paketlerini yüklemenize ve oyuncu adınızı değiştirmenize olanak tanıyan ücretsiz bir yardımcı uygulama olan Q3 Launcher da bulunmakta.

VR’da Quake 3 Arena Nasıl Oynanır. Kurulum Rehberi

VR’da Quake III Arena Kurulumu

  1. PC, Mac ve Linux’ta bulunan SideQuest uygulamasını indirin ve yükleyin.
  2. Oculus hesabınızı Geliştirici Moduna ayarlayın .
  3. SideQuest’i açın ve Quest’inizi bilgisayara bağlayın.
  4. Quake III Arena uygulamasını indirin.
  5. Quest gözlüğünüzü takın ve uygulamayı bulmak için Kitaplığınızdaki “Bilinmeyen Kaynaklar” sekmesini ziyaret edin.
  6. Gerekli klasörleri oluşturmak için uygulamayı bir kez açın ve oyuna erişmek için tekrar açın.

Oyunun tamamına erişmek istiyorsanız, bir kaç aşamayı daha yapmanız gerekiyor:

  1. Quake III Arena’yı satın alın ve oyunu bilgisayarınıza yükleyin.
  2. Programın dosya konumunu bulun (Steam—>Yönet—>Yerel Dosyalara Gözat’ta oyuna sağ tıklayın).
  3. Bilgisayarınızdaki “baseq3” klasöründeki tüm “PK3” dosyalarını Quest vr gözlüğünüzdeki /ioquake3quest/baseq3 klasörüne kopyalayın (istendiğinde üzerine yazmaya izin verin).

Bu kadar.

SideQuest Oyunlarını Oculus Quest 2’ye Yükleme Rehberi

quake iii arena vr

Quake 3 VR oyununa Meta Quest VR gözlüğünüz ile VR’da tam olarak erişebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, oyun özel VR sunucularının yanı sıra PC ve Android kullanıcılarıyla çapraz platforma sahip. Q3 Launcher, ek modlar ve harita paketleri yayınlandıkça yüklemek için kullanılabilir. Lansmanı kutlamak için ekip, Robyer1’in orijinal Quest Home ortamını dahil etti.

Quake III Arena VR modu, SideQuest aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilir. Orijinal oyunu PC’de Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

 

Yorum yazın

TeknoVR