Sanal Gerçeklik (VR) Uygulamaları İçin En İyi VR Motorları

3 dakika, Okuma Süresi

En iyi VR motorları. Sanal gerçeklik (VR), simüle edilmiş bir 3D ortama daldırma ile ilişkili çeşitli teknolojileri ifade eden ve tanımlayan basit bir terimdir. Öncelikle insan-bilgisayar etkileşimi, bilgisayar grafikleri, bilgisayar vizyonları ve 3D algılamanın buluştuğu nokta olarak düşünülebilir.

Bir zamanlar sanal gerçeklik motorları yalnızca oyunla ilişkilendiriliyordu, ancak şimdi tüm sektörlerde ivme kazandı. İşletme ve tüketici sektöründe VR, teknoloji dünyasında fırtına estirdi. Bir bilim kurgu hayal gücünden milyar dolarlık bir işe dönüştü. Uzman tahminlerine göre, sanal gerçeklik (VR) pazarının 2020 yılında 18,8 milyar ABD dolara ulaşacağı tahmin ediliyor, bu da geçen yıla göre harcamalarda % 78’lik bir artışı temsil ediyor.

Sanal gerçeklik uygulama geliştirme, işletmeler ve diğer büyük kuruluşlar için mükemmel VR motorları sunan birkaç şirket ile oldukça rekabetçi bir alan haline geldi. Piyasada bu kadar çok VR seçeneği mevcut olduğundan, şirket yöneticilerinin işlerine en uygun olanlar konusunda kafalarının karışması gayet doğal. Kurumsal uygulamalar için en iyi VR motorları ndan bazılarına bakacağız.

what vr scaled

sanal gerçeklik

Sanal Gerçeklik uygulaması geliştirmek için en iyi VR motorları

Amazon Sumerian

Amazon Sumerian, AWS tarafından geliştirilen sanal gerçeklik motorudur. Bu VR motorunu kullanırken, 3D grafiklere veya VR programlama becerilerine ihtiyacınız yoktur. Motor, Oculus Go, HTC Vive Pro, Oculus Rift, HTC Vive, Google Daydream ve Lenovo Mirage dahil olmak üzere popüler VR platformlarıyla çalışır. Amazon Sumerian motoru, Android ve iOS mobil cihazlarla da iyi çalışıyor.

Bu VR motorunun iyi yanı, çok sayıda kurumsal uygulamaya sahip olmasıdır. Çalışan eğitimi, eğitim simülasyonu, perakende satış ve satış, sanal konsiyeri ve saha hizmetleri verimliliği gibi durumlarda kullanabilirsiniz,

Amazon Sumerian’ın güçlü özelliklerinden bazıları şunlardır;

· Sumerian editörü;

· Sumerian Home;

· Varlık Yönetimi;

· Oluşturduğunuz herhangi bir sahnede mantığı komut dosyası oluşturma yeteneği.

Amazon Sumerian, VR motorunu kullanmanızı kolaylaştıran çeşitli eğitim kaynakları sunar. Kaynaklar, sanal gerçeklik geliştiricileri için değerli bilgilere sahiptir.

Maya

Maya, en yaygın kullanılan VR kurumsal uygulamalarından biridir. Autodesk’in R yazılım geliştirme aracı, D animasyonları, hareketli grafikler ve VFX yazılımı dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır.

Dinamikler, 3D oluşturma, efektler, 3D animasyon, 3D gölgeleme, 3D modelleme, hareketli grafikler, boru hattı entegrasyonu ve daha fazlası gibi çeşitli işlevler için kullanıldığı için şu anda en güçlü VR motorlarından biridir.

UNITY

Unity, çeşitli sektörler için çözümler geliştirmenize izin verdiği için popüler bir VR motorudur. Unity ile otomotiv, ulaşım, imalat, medya ve eğlence, mühendislik, inşaat gibi sektörler için VR çözümleri oluşturabilirsiniz.

Araç, geliştiriciler için aşağıdakiler gibi çeşitli avantajlarla birlikte gelir;

  • Sanatçı ve tasarımcı araçları;
  • Unity 3D VR varlıkları oluşturmak için güçlü bir düzenleyici;
  • CAD araçları
  • Işbirliği araçları.

[related-post id=”14511″]

Google VR

Google VR, arama motoru devi Google tarafından geliştirilen motordur. Geliştirme aracı, şirketiniz için sürükleyici bir sanal gerçeklik deneyimi oluşturmanıza olanak tanır. Araç ve diğer VR motorları, Google VR geliştirici portalında mevcuttur.

Google VR motoru, Android, iOS, Unity, Unreal ve web gibi çok sayıda platformda VR araçları geliştirmek için kullanılabilir. Google, desteklediği ve kolayca erişilebilen çeşitli VR platformları için yazılım geliştirme kitlerine (SDK’lar) sahiptir.

Google VR, aşağıdakileri içeren çok sayıda avantaj sunar;

  • Düşük maliyetli
  • VR uygulamaları geliştirmek için kurulum ve kullanım kolaylığı
  • Geliştiricilerin seçim yapmasını kolaylaştıran çeşitli VR platformları mevcut.

İşletmeniz için sanal gerçekliği kullanmak size için yepyeni bir pazar açabilir. Bu yazıda bulunan VR motorları, kurumsal uygulamalar için en iyilerden bazılarıdır. En iyi VR motorları listesinde bulunmayan, farklı amaçlar için ve birden çok platformda sanal gerçeklik uygulaması geliştirmeye izin verir.

Yorum yazın

TeknoVR