VR Toplantı platformu Arthur İle Aynı Anda 70 Kişi Toplantıya Katılabilecek

VR toplantı platformu Arthur, 70'den fazla kullanıcının aynı anda toplantıya katılmasını destekleyebilecek profesyonel bir sürümü piyasaya süreceğini duyurdu

3 dakika, Okuma Süresi

Sürükleyici VR toplantı platformu (VR meeting) Arthur, platformunun profesyonel sürümünün testleri tamamladığını ve kararlı sürüm aşamasına girdiğini yakın zamanda duyurmuştu. Arthur, şirketlerin tamamen sürükleyici bir işbirliği ortamıyla büyük ölçekli sanal gerçeklik (VR) ofis alanları oluşturmasına yardımcı olacak. Artık 70’den fazla kişi, bir VR toplantı alanında aynı anda bir araya gelmek için gerçekçi avatarları kullanabilecekler. Platform, işletmelere fiziksel ofisleri çoğaltmak için sınırsız sanal alan sağlarken, üretkenliği artırmaya ve şirket kültürünü geliştirmeye yardımcı oluyor.

vr toplantı platformu arthur

Kurucu ve CEO’su Christoph Fleischmann’ın liderliğindeki platform, Fortune 500 şirketleri ve büyük kuruluşlar için alternatif VR çözümü sağlayarak uzak bir ortamda işbirlikçi toplantıları mümkün kılıyor. Arthur’un Societe Generale, Nestlé ve Birleşmiş Milletler gibi üst düzey müşterileri, sürekli kullanılabilecek ofis alanları inşa edebilecek. Şirket çalışanları toplantılar için gerçekçi sanal avatarlar kullanabilecek, çalıştırılabilir üç boyutlu akış şemaları, düzenlenebilir beyaz tahtalar ve sanal Özel görüşmeler için ayrılmış bir “ses bölgesi” ile video ve uzamsal sesi entegre edebilecekler.

Fleischmann, “Görevi işin geleceğini değiştirmek olan bir şirket olarak, Beta sürümünü bitirmek, üretkenlik geliştirmede bir sonraki adım ve yeni bir sayfadır.” Dedi. “Sanal gerçeklik, diğer teknolojilerin başaramayacağı yenilikçi çözümler sunuyor. Şirketlere derinlemesine ve anlamlı işbirliği sağlayabilecek bir çözüm sunuyor. Karma bir çalışma ortamında iç iletişim sorunlarını çözmek isteyen şirketler, ofis ve Seyahat maliyetlerini azaltabilir.”

vr isbirligi platformu arthur ile ayni anda 70 kisi toplantiya katilabilecekler scaled

VR Toplantı Platformu Arthur  (VR meeting)

Professional Edition‘ın piyasaya sürülmesiyle birlikte, platformun aşağıdaki beş temel alanda büyük güncellemeler aldı ve şirketlerin VR platformunu hibrit çalışma araç setlerine stratejik olarak entegre etmelerine yardımcı olacak:

  • Erişilebilirlik: Kurumsal ekipler, yönetim, alt ekipler, kullanıcı rolleri ve kısıtlamalar dahil olmak üzere erişilebilirliği yönetebilir.
  • Platform: Profesyonel sürüm, önümüzdeki birkaç hafta içinde Pico Neo 3 Pro ve HTC Focus 3 VR gözlükleri tarafından da desteklenecek.
  • Üretkenlik: Çok kullanıcılı düşük gecikmeli ekran paylaşım işlevine ek olarak, bir ekran paylaşımı anlık görüntüsü, beyin fırtınası için çok işlevli, bir ilan panosu ve yeni bir not işlevi de eklendi.
  • Ölçek ve kararlılık: Artık bir odada aynı anda 70’den fazla VR kullanıcısını destekleyebilir.
  • Güvenlik: Yüksek düzeyde kullanılabilirlik, yedekleme ve tüm bilgilerin uçtan uca tam şifrelemesini içeren son derece güvenli VR toplantıları sağlamak için SOC II sertifikası kullanılacak.

Platformun enerji, ilaç, danışmanlık, sigorta ve finans dahil olmak üzere dünya çapında çeşitli endüstrilerin ihtiyaçlarını karşılamak için genişletildiğini söyledi. Şirket ayrıca bu sektörlerde büyük bir ivme kazandığını ve kullanımın artmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi. Şirkete göre, yalnızca 2021’de kurumsal kullanıcılar platformda toplam 1,6 milyon dakika harcadı.

Kullanıcıları, işbirlikçi çalışmaya ek olarak, platformda toplantılar ve etkinlikler düzenleyebilir, esnek alanlarda benzersiz toplantılar düzenleyebilir ve grup toplantıları, bire bir sohbetler ve sosyal etkileşimler için odalara ve alanlara sahip olabilir.

Aynı zamanda, yapılan işler, şu anda Google Drive, SharePoint, Jira ve benzeri web uygulamaları gibi kurumsal çözümlerle yazılım entegrasyonunu desteklediğinden, platformun dışına aktarılabilir ve paylaşılabilir. Arthur ayrıca müşterilerin özel verilerinin güvenliğini garanti edebilir ve sanal gerçekliğe katılamayan çalışanlar ve ekip üyeleri için 2D destek sağlayabilir.

Yorum yazın

TeknoVR