Space Pirate Arena, Yılın En Önemli VR Oyunu Olabilir

Geliştirici I-Illusions'ın salon ölçekli VR oyunu, Quest'te çok oyunculu oyunlarda yeni bir dönemin başlangıcı olabilir.

3 Okuma Süresi

Space Pirate Arena yılın en önemli VR oyun adayı, klasik VR wave shooter oyunu. Space Pirate Trainer’ın yakında gelcek olan çok oyunculu özelliği ile Ortalama oda ölçeğindeki VR nişancı oyunu aksine, oda ölçekli türe meydan okuyan deneyim olacak, oynamak için 10x10m ölçülerinde oldukça cömert bir açık alan gerektirecek ve gerçek fiziksel hareketlerinize olanak sağlayarak, kaçmak için koşmanızı sağlayacak hiper gerçekçi bir VR oyun deneyimi vaat ediyor.

Space Pirate Arena

space pirate arena, yılın en önemli vr oyunu olabilir

Yakın zamanda, bağımsız geliştirici I-Illusions ( Space Pirate Trainer ), yakında çıkacak olan geniş alan boyutundaki VR nişancı oyunu hakkında birkaç güncelleme paylaştı. Oculus Quest ve Oculus Quest 2 için çok yönlü bir çok oyunculu deneyim yaşattı.

Geçen haftalarda yayınlanan bir Twitter ileti dizisinde, I-Illusions‘tan Dirk Weldens, Oculus Quest VR gözlükleri için “yakında” piyasaya sürüleceğini ve çıkış tarihinin yakında olduğunu doğruladı . Weldens’e göre oyun, 1v1 yerel çok oyunculu modun yanı sıra size “oyunun tadına varmak (eğer bir Quest arkadaşlarınız yoksa)” vermek için tasarlanmış ek bir tek oyunculu mod içerecek.

Yılın En Önemli VR Oyunu Olabilir ( VR wave shooter )

Daha önce de belirtildiği gibi, oynamak için en az 10x10m‘lik bir oyun alanına ihtiyacınız olacak. Welden bunun, oyunun ekip tarafından hayal edildiği gibi VR oyunun daha gerçekçi ve doğru bir şekilde yaşanmasını sağlamak için olduğunu söylüyor. Bunun dışında, temel oyun deneyiminde çok az sınırlama var.

TeknoVR ekibi olarak, fiziksel hareket özelliğine sahip serbest olarak hareket edebileceğiniz, VR oyun fikrini seviyoruz. Oculus Quest’teki salon ölçekli VR oyunlarının uzun serisindeki ilklerden sadece biri olmasını umuyoruz.

Sanal gerçeklik gözlükleri ilk çıktığında (Oculus Rift – HTC Vive – PSVR) VR gözlük ve sensörler kablo kalabalığından dolayı dalış yapmak veya düzeni sağlamak tam bir işkenceydi. ilk olarak firmalar gözlüklerdeki sensörleri ortadan kaldırarak içten sensörler ile sensör kalabalığından bizi kurtardı ve Facebook Oculus Quest ile özellikle son kullanıcı anlamında bireysel tüketiciler için kablo ve bilgisayardan bizi kurtardı, taşınabilir olması ve kalite anlamında bir PC VR’a yakın özellikleri sunması büyük bir artı oldu.

Teknoloji her geçen gün gelişirken daha ulaşılabilir ve kullanılabilir olduğu kadar çevre birimlerim maliyetlerinden kurtulmamız ile birlikte daha ucuz ve ulaşılabilir oluyor. Buda deneyimlerin daha geniş alanlarda gerçek fiziksel hareketlerimiz ile karşılığı demek. ilerleyen zamanlarda daha geniş alanları kullanarak sanal gerçeklik teknolojisini daha kullanılabilir hale getirebiliriz.

Yorum yazın

TeknoVR