Epic Games, VR Müzik Oyun Stüdyosu Harmonix’i Satın Aldı

1 dakika, Okuma Süresi

VR Müzik oyun stüdyosu Harmonix, Epic Games tarafından satın alındı. 25 Kasımda yayınladığı son haberde şirketin VR platformu için müzik oyunları üreten stüdyo olan Harmonix’i satın aldığını duyurdu. Stüdyonun ünlü oyunlarından bazıları “Rock Band” (“Rock Band VR” dahil), VR ritim oyunu “Audica” ve Oculus Quest’te yayınlanan “Dance Central” oyunudur.

Aynı zamanda Epic Games’in duyurusunda “Meta Universe”den de bahsedildi. Harmonix her zaman her kullanıcı için ilginç ve sürükleyici bir müzik deneyimi yaratmaya kendini adamıştır. Müziği yeniden inşa etmek ve yaymak için bu tür bir uzmanlık gereklidir.

Tabi, Harmonix’in VR gözlükler üzerinde içerik geliştirip geliştirmeyeceğini bilmiyoruz. Epic Games, stüdyonun “Fortnite için müzik yolculuğunu ve oynanışı geliştirmek için Epic ile yakından çalışacağını” belirtti.

619fd5dce6f49158010385Harmonix ayrıca blogunda mevcut eski oyunları desteklemeye devam edeceğini açıkladı ve “Fortnite”ın “müzik yolculuğu” konusunda endişeli olduğunu da doğruladı. “Herhangi bir ayrıntıyı paylaşmaya hazır olmasak da, tüm ekip işe başlamak için çok heyecanlı, bizi izlemeye devam edin!”

Geçen ay Meta’nın “Metaverse” merkezli Connect konferansı geniş ilgi gördü. Epic Games CEO’su Tim Sweeney en büyük destekçilerinden biri. Yakın zamanda Yuan The Universe’nin “trilyonlarca dolar değerindeki dünya ekonomisinin bir parçası olabileceğini” belirtti. “

Yorum yazın

TeknoVR