VR Lokomosyon Cihazı ‘DecaMove’ Ön Siparişte 350 Bin Dolarlık Satış Yaptı

1 dakika, Okuma Süresi

PC VR gözlüğü DecaGear’ın arkasındaki Singapur merkezli girişim olan Megadodo Simulation Games, kalça tabanlı VR hareket cihazı DecaMove için bir ay süren ön sipariş kampanyası boyunca 350.000 doların üzerinde satış elde ettiğini duyurdu.

Küçük disk benzeri cihaz, kalça hizanızda kemerinize takarak hareket yönünü, tipik el ve başa göre hareket yöntemlerinden uzaklaştırarak sanal gerçeklikte gezinmeyi iyileştirmek için tasarlandı. Cihaz kemerinize klipslenir, verileri birlikte verilen bir Bluetooth dongle’a gönderir ve esas olarak parmak çubuğu tabanlı hareketi ortadan kaldırır.

DecaMove’un Valve Index, Oculus Rift S, Oculus Quest (via Link), HP Reverb G2, HTC Vive / Pro, HTC Cosmos, Samsung Odyssey ve DecaGear 1 dahil olmak üzere SteamVR uyumlu VR gözlükleri desteklediği söyleniyor.

VR hareket cihazı DecaMove

Şirket web sitesinde, “Bu küçük aksesuar vücudunuzla gezinmenize, ellerinizi etkileşim için serbest bırakmanıza ve kafanızın etrafı özgürce seyretmenize olanak tanıyor” diyor . “Kalça tabanlı navigasyon doğaldır, sürükleyiciliği bir sonraki seviyeye taşır ve aynı zamanda hareket hastalığını azaltmaya yardımcı olur. Oyun içi karakterinizin genel duruşuna katkıda bulunur ve vurulduğunuzda dokunsal geri bildirim gönderir.”

Sanal Gerçeklik Eğitimde VR Kıyafetlerin Kullanımı

1 yorum

İhsan 28 Mayıs 2021 - 10:52

bakalım türkiyede ne zaman göreceğiz, yada görebilecek miyiz?

Yanıtla

Yorum yazın

TeknoVR