VR Kaçış Odası Oyunu The Goodbye Room

1 dakika, Okuma Süresi

Son dönemlerde bir çok VR Kaçış odası gördük. Bu tarz oyunlarda genellikle saatler süren ve beyin yakan bulmacaları çözmek için uğraşırız. Ancak The Goodbye Room bize farklı şeyler sunuyor.

Geliştirici Fire Mammoth’un bu yeni VR macerası “duyguları olan bir kaçış odası”. En azından, stüdyodan Max Ellinger’ın tarif etmek için kullandığı ifade bu. The Goodbye Room, geçmiş bir ilişki üzerine bir hikayeye sahip. Oyuncu, eski erkek arkadaşlarıyla birlikte bir odanın içinde kilitli ve kederleriyle başa çıkabilmeleri için anıları ve deneyimleri yeniden yaşamalıdır. Goodbye Room size aslında oyun deneyimi sunmaktan daha çok sanal ortamın gerçekliğini ve bunu bir macera olarak yaşatmayı hedefliyor.

Bunu yapmak için, oyun tam VR içeriği, hacimsel yakalama ve 3D, 360 video bir karışımını kullanıyor. Karakterin ilişkisindeki önemli anları tekrar yaşama şansı bulur ve daha önce yapılanları yapmayı denersiniz. Ellinger için, kendi travmatik deneyimlerine geri dönen, tamamen kişisel bir proje. Aynı zamanda özünde ilişki mücadelesi de bulunan bir oyun olan Gone Home’u oynamak, kedisi için düzgün bir şekilde işlemeyi sağladı. Şimdi, Ellinger başkalarına da yardımcı olabilecek bir oyun yapmak istiyor.

Ellinger bir tanıtım videosunda, “Daha gençken keşke dediğim bir oyun olacak” diyor.

Oyunun oynanabilir olması için finansal destek bulabilmek için Ellinger, Kickstarter‘a çıktı. 15 Şubat’a kadar 13.500 dolar kazanmak istiyor ve şu anda 2.000 dolar civarında.

İlgilenenler? Oyunun dijital bir kopyasını almak için 15 dolar bağış yapabilir.

 

Yorum yazın

TeknoVR