Universal Studios VR Tema Park Sistemi Patent Başvurus

2 dakika, Okuma Süresi

Universal Studios, birçok VR kullanıcısını lokasyon bazlı bir ortamda VR deneyimi yaşabilmesi için için bir sistem için patent başvurusunda bulundu. Önceki patentlerle birlikte, bu, şirketin The VOID lokasyon bazlı VR deneyimi ile rekabet etmeyi planladığına dair bir ipucu olabilir.

Sanal Gerçeklik eğlence merkezleri Dünya’da farklı noktalarda VR dalış yapmak isteyenler için hizmet vermeye başladı. Universal Studios bu sistem patenti ile birlikte kendine özgü bir deneyim alanı oluşturmayı planlaması, önümüzdeki süreçte VR tema park alanlarının çoğalması ile birlikte sektöre büyük katkıları olacaktır.

Universal Studios VR Tema Park Sistemi

aaaaaaaaaaaaaaaaafvg
Universal Studios VR Tema Park Raylı Sistem

Patent, VR gözlüklerin kablolarının bağlı olduğu tavandaki “ray” sistemi üzerine. Bu, kullanıcıların birbirleriyle çarpışmadan geniş bir alanda hareket etmelerini sağlar. Bu sayede kullanıcıya önceden belirlenmiş düzergah boyunca rehberlik ediyor.

Müşterinin sanal gerçeklik eğlence merkezine girip dalış yapacağı alana girip VR Gözlük setini takacak kişilerin bir sıraya sokabileceği otomatik bir ağ geçidi giriş sistemi gösterilmektedir.

[related-post id=”1832″]

Ray boyunca belirli noktalarda, kablonun bağlandığı bojinin yerine kilitlendiği görülüyor. Bu, kullanıcıların dalışın bazı bölümleri için veya kullanıcıların geriye doğru gitmesini ve çarpışmasını önlemek için kullanılabilir. İlginç bir şekilde listelenen düzenlemede bir gariplik göze çarpıyor. Görünüşe göre, VR gözlüğü kablosuz, bu sistemi anlamsız kılar.

aaaaaaaaaaaaffdb
Universal Studios VR Tema Park Raylı Sistem Patent

Universal için bu ilk VR patent başvurusu değil. 2017 yılında, bir VR tema parkı sürüşü için artırılmış gerçeklik gözlüğünün kullanımı için patent başvurusunda bulundu. 2018 yılında “sanal gerçeklik mobil kapsülü” için bir kontrol sistemi patent başvurusunda bulundu.

2018 sonunda Orlando Rising, Universal’ın geniş bir arazi üzerine genişleme planının olduğunu bildirdi. Bu VR bölümü için tasarlanmış olsa da, patent başvuruları kesin olarak sanal gerçeklik eğlence merkezi eki olacağına dair kesin bir şey değil. Ancak Universal Studios parklarına VR eklerse, tüm lokasyon bazlı VR pazarı için güveni arttırır ve sanal gerçeklik eğlence merkezi veya VR tema park sayısı artar.

Yorum yazın

TeknoVR