The Last Clockwinder, Quest 2 Ve SteamVR’a Geliyor

Pontoco, Last Clockwinder'ın resmi olarak 2 Haziran 2022'de Meta Quest 2 ve SteamVR için yayınlanacağını duyurdu.

3 dakika, Okuma Süresi

Bağımsız bir geliştirici olan Pontoco tarafından piyasaya sürülen The Last Clockwinder 2022 yazında Quest 2 ve SteamVR’a geliyor.

Güncelleme (18 Mayıs 2022)

Pontoco, Last Clockwinder’ın resmi olarak 2 Haziran 2022’de Meta Quest 2 ve SteamVR için yayınlanacağını duyurdu.

Stüdyo, yeni bir fragman yayınlamanın yanı sıra, oyun süresinin 4-6 saat arasında olacağını tahmin edildiğini de doğruladı. Oyun yayınlanır yayınlanmaz, sizler için eğlenceli bir video hazırlamak için sabırsızlanıyoruz.

Bu arada, Steam’e  ek olarak oyun Quest 2’de de yayınlanacak, şimdiden favori listenize ekleyebilirsiniz. Oyunun anlatı yönünü biraz daha ortaya çıkaran aşağıdaki yeni fragmana göz atın.

 

 

Güncelleme (15 Nisan 2022)

 

Last Clockwinder geliştiricisi Pontoco, yayın desteği için Cyan Ventures (Cyan Worlds’ün yayın kolu, Myst, Obduction gibi oyunların arkasındaki stüdyo Quest ve SteamVR’de 2022 yazı çıkış tarihini netleştirdi (Net bir tarih henüz açıklanmadı).

Stüdyo ayrıca, finansmana katkıda bulunan ve stüdyoya iş geliştirme konusunda yardımcı olacak “butik video oyunları danışmanlık ajansı” Robot Teddy ( SUPERHOT VR ve ABD Arası gibi projeleri desteklemiştir ) ile ortaklık kurmuştur.

Projenin başlangıcından bahseden stüdyo Pontoco, özel olarak bir VR oyunu yapmak için yola çıkmadığını, ancak teknolojinin keşfetmeye başladıkları mekaniklere doğal bir uyum sağladığını söyledi.

“Başlangıçta bir VR oyunu yapmak için yola çıkmadık. Ama bu tamirciye rastladık ve onunla ne kadar çok oynarsak , bu oyunu yapmamız gerektiğini o kadar çok anladık . Otomasyon oyunu yapmak istedik ama kullanışlı programlama adımlarına sahip geleneksel otomasyon oyunlarının aksine, klonlama işlemini zahmetsiz hale getirmek için çok çalıştık. Ellerinizle normal işler yapıyorsunuz ve klonlar mükemmel bir senkronizasyon içinde uyum sağlıyor.”

Oyuna genel bir bakış sunan orijinal makale aşağıda devam ediyor.

Peki ama nedir bu The Last Clockwinder?

Oyunumuz bir saat kulesini kurtarmaya çalışan ve emrindeki otomatlar sayesinde ürünler yetiştirebilen ve malzemeler toplayabilen karakterimizin macerasını anlatıyor. Studio Ghibli’den ilham alan bu oyunda Hayao Miyazaki’nin doğa ve makine arasındaki uyumunu farklı hikaye anlatımı tarzıyla anlatışından örnekler görebiliyoruz.

Devasa bir ağacın gövdesine yerleştirildiğini keşfettiğimiz bu antik kulede bulduğumuz eldivenler aracılığı ile hem hareketlerinizi kaydedebilir hem de otomatlar ordusu oluşturarak bu işleri tekrarlamalarını sağlayabilirsiniz.

İlgilileri için detaylıca açıklamak gerekirse oyun için Factorio ve Howl’s Moving Castle’ın(2004) birleşiminin küçük bir steampunk versiyonu da diyebiliriz.

the last clockwinder 2022'de quest 2 ve steamvr'a geliyor

Oyunun halihazırda gelişmiş dünyasında neyden kurtulmaya çalıştığımızı ve arkaplanda kalmış daha bir çok hikayeyi öğrenmek için sabırsızlanıyoruz eğer siz de Quest 2 veya SteamVR sahibiyseniz bu yaz The Last Clockwinder’a bir şans verebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR