VR Gözlük

Temmuz 2019 Steam VR Gözlük Kullanımı Anketi

Temmuz 2019 Donanım Anketi ile oranları belli oldu. ’deki VR kullanıcılarının yaklaşık% 10’unun Rift S veya Index kullandığını gösteriyor gibi. Rift S Mayıs ayı sonunda ve Index Haziran ayı sonunda piyasaya sürüldü.

Steam VR Gözlük Kullanımı Anketi

VR Gözlük Kullanımı

Steam Donanım Araştırması, her ay farklı kategorilerde rastgele, Steam kullanıcı verilerini sunmakta. Bilgisayarın bileşenleri ve çevre birimleri ile ilgili bir raporları kullanıcı verilerine göre belirliyor. Bu veriler, belirli bir donanıma sahip Steam kullanıcılarının yüzdesini gösteren aylık bir rapor olarak yayınlanıyor. Bu veriler, geliştiricilerin oyunlarında hangi özellikleri hedef alacağı konusunda yol gösteren faydalı veriler olarak görülüyor.

Bu veriler arasında, Steam kullanıcılarının hangi ile bağlandığını gösteren bir kategoride var. Geçtiğimiz iki yıl boyunca ve bu listenin en başında yer aldı, Windows MR gözlükleri (tüm MR gözlükleri) biraz geride kaldı.

Ancak bu ay, “Bilinmeyen” olarak adlandırılan yeni bir gözlük listeye girdi, Windows MR gözlükleri ile kullanım oranı olarak eşit seviyeye geldi. Son birkaç ayda yayımlanan listede Oculus Rift S ve ’in ankette listelenmediğini düşünürsek, “Unknown” in Rift S, veya her ikisinden de oluşması muhtemel görünüyor. Valve, bu VR gözlükler için ankette henüz güncelleme yapmamış olabilir.

Hem Rift S, hem de Valve Index, tedarikçilerin sağlayabileceğinden daha fazla birim sattı. Rift S, dört günlük ön siparişin ardından ilk stok haftasında satışa geçti. Valve İndex, piyasaya sürüldükten sonra üç haftalık bir süre içinde sipariş edilmeye başlandı.

Ancak, garip olan kısım bu yeni satışlara rağmen Steam’deki VR gözlük kullanım oranını genel anlamda arttırmadığı görünüyor. “Unknown” kategorisi Oculus Rift ve Vive cihazlarındaki düşüşler ile dengelenir diyebiliriz. Bu, Rift S ve Index alımlarının ilk dalgasının, pazara yeni giren VR kullanıcıları yerine, çoğunlukla mevcut VR kullanıcılarının güncellemesinden kaynaklandığını gösterebilir.

  HTC Vıve ve Oculus Rift için Sublevel Zero Redux İncelemesi

Microsoft ve iş ortakları için durum daha vahim görünüyor, Rift S ve Index satışa çıktıktan bir kaç ay sonra Windows MR gözlük kullanım oranına gelirse. Bu, Windows MR platformu için korkunç bir durum anlamına gelir. 399 civarlarında satış fiyatı olan WMR gözlükler, özellikle 2018’in sonlarına doğru 200 dolar hatta 150 dolar seviyesine kadar indirimler görmüştü.

Benzer İçerikler

Rocket Armor HTC Vive İçin Steam’de Erken Erişimde

Toyota Sanal Gerçeklik Kullanarak T-HR3 Robotunu Kontrol Ediyor

HTC Yeni Kullanıcı Arayüzü Vive Reality System İle Tanışın

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x