SIGGRAPH 201 de Varifocal VR Donanım / Yazılım Vitrini

Lemnis Technologies, değişken odaklı, Varifocal VR,  VR teknolojisi ile Oculus’a meydan okumak istiyor.

Şirket, önümüzdeki hafta Vancouver’da SIGGRAPH 2018’de Verifocal adlı yeni bir yazılım ve donanım platformu tanıtacağını duyurdu. Platform, gerçek zamanlı olarak VR’de baktığınız yeri netleştirmek ve daha net bir görüntü oluşturmak için VR başlık setine entegre edilmiş iki göz izleme kamerası bulunuyor.

Varifocal VR

Lemif, VR için çözümün göz yorgunluğuna karşı mücadele etmek olarak. VR içindeki hastalıkları azaltmak için tasarlandığını söylese de, Varifocal teknolojisi VR için pek çok potansiyel faydası var. Platform, gözlük kullanan kişilerin VR başlık takarken içinde çıkarabilecekleri reçeteleri bile alabilecek.

Görünüşe göre bu çözüm, bir VR ekranının, nerede bulunduğunuza bağlı olarak gözünüzün mesafesini ayarlayacağına benzemiyor, Lemnis tarafından yapılan açıklamaya göre, Oculus’un kısa bir süre önce duyurduğu, Facebook Reality Labs edibinin yıllar süren Ar-Ge çalışmalarının sonucu olarak ortaya çıkan Half-Dome prototibinde aynı işlem gerçekleşiyor. Yine de bu özellikler bir tüketici sürümü olan Oculus Rift Başlığında görmediğimiz sürece tam olarak nasıl çalıştığı konusunda bir fikrimiz olmayacak, buna karşılık Lemnis’in çözümü bizim için daha yakın gibi görünüyor.

SIGGRAPH’da, Microsoft’un Windows ‘Karışık Gerçeklik’ VR Başlıklarına benzer bir başlık olan Verifocal gösterilecek. Katılımcılar şov sırasında bir değerlendirme seti sipariş edebilecek.

Benzer İçerikler

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT

Canon’un yeni karma gerçeklik gözlüğü Canon MREAL S1

Mina

Facebook’un sanal gerçeklik desteği oyunla değil, verilerle ilgilidir

Beren BULUT

LYNX-R1 Bağımsız MR Gözlük

Beren BULUT

VR ve AR 2018 Gelişmeleri: Teknoloji Yılını Nasıl Geçirdi

Mina

Samsung Yeni VR-AR Hybrid Gözlük Prototip Üzerinde Çalışıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments