SideQuest, 2022’de MR Gözlüğü Lynx-R1’e Entegre Edilecek

1 dakika, Okuma Süresi

Fransız startup Lynx, daha önce MR gözlüğü Lynx-R1‘i yeniden tasarladı ve kitle fonlaması platformunda 800.000 Dolarından fazla para topladı. Kurucusu Stan Larroque’a göre Lynx-R1 düzenli olarak güncellenecek ve SideQuest 2022’de gözlüğe entegre edilecek.

SideQuest, Quest platformu için resmi olmayan bir uygulama yükleme platformu olarak, Quest kullanıcılarının VR içeriği elde etmesi için önemli bir yol. Şu anda, çoğu VR gözlüğü SteamVR’ı destekliyor. SideQuest, Lynx-R1’e entegre edilirse, bunun için başka bir büyük oyun kütüphanesi olacak.

sidequest, 2022'de mr gözlüğü lynx-r1'e entegre edilecekStan Larroque’a göre, SideQuest için Lynx-R1 desteği Nisan 2022’de başlayacak ve Nisan ayında Lynx-R1 kitle fonlaması destekçilerine gönderilecek.

Stan Larroque, SideQuest’i entegre etmenin yanı sıra Lynx-R1 ile ilgili bazı diğer ayrıntıları da açıkladı. Örneğin, Lynx-R1 ana giriş yöntemi olarak el izlemeyi kullanıyor, ancak aynı zamanda Valve Index kontrol cihazlarını da destekleyecek.

Geliştiriciler için Lynx, OpenXR destekli yazılım geliştirme kitini (SDK) Ocak 2022’de piyasaya sürmeyi planlıyor. Unity geliştiricileri (Unreal Engine’den bahsedilmiyor), uygulamalarının Lynx ile uyumlu olup olmadığını test etmek için SDK’yı kullanabilecek.

Yorum yazın

TeknoVR